Riigiduuma palus prokuratuuril uurida välismeedia tegevust Venemaal

Üks Venemaal surve alla sattunud meediakanaleid on ka välisriikidele suunatud Saksa raadiojaam Deutsche Welle.
Üks Venemaal surve alla sattunud meediakanaleid on ka välisriikidele suunatud Saksa raadiojaam Deutsche Welle. Autor/allikas: SCANPIX / Caro / Boris Geilert

Vene parlamendi alamkoja komisjon, mis peab uurima väidetavat välismaist sekkumist riigi siseasjadesse, saatis pärast peamiselt USA ja Saksa meediakanalite tegevuse analüüsimist prokuratuuri palve anda nende tegevusele õiguslik hinnang.

"Esimesed üldistatud andmed süsteemse desinformatsiooni tiražeerimisest saatsin juba peaprokuratuuri, et neile antaks õiguslik hinnang lähtuvalt Venemaa seadusandlusest," ütles riigiduuma komisjoni esimees Vassili Piskarjov. Duumakomisjoni hinnangul edastavad lääneriikide rahastatud raadio- ja telejaamad Venemaa põhiseadusreferendumi kohta valeväiteid.

President Vladimir Putini algatatud põhiseaduse muutmises ja sellega seotud rahvahääletuses nähakse 20 aastat Venemaad juhtinud Putini soovi pikendada tema võimulolekut veel kahe ametiaja võrra.

Riigiduuma esitatud pöördumises mainitakse raadiojaamu Ameerika Hääl ja Deutsche Welle, telekanalit Nastojaštšeje vremja (Kaasaeg), aga samuti raadiojaama Vabadus koos selle Venemaa põhjapiirkondadele, Siberile, Krimmile ja teistele regioonidele suunatud eriprojektidega.

Piskarjovi sõnul pööravad nad erilist tähelepanu sellistele väljaannetele, mida rahastatakse välisriikide eelarvetest ning nad jälgivad infot võimalike provokatsioonide korraldamiseks rahvahääletuse ajal, milles tema väitel plaanivad osaleda välismaal koolituse läbinud inimesed.

Venemaal on sisuliselt kogu telemeedia võimude kontrolli all ning riik avaldab survet ka sõltumatutele või välismaalt toetust saavatele kodanikuühendustele.

Samal ajal süüdistavad demokraatlikud riigid Venemaa propagandakanaleid valeinfo levitamises ning Lääne ühiskondades vaenu ja vastasseisu õhutamises.

Toimetaja: Mait Ots

Allikas: Interfax

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: