Koroonaviirusega nakatunud põevad haigust järjest leebemalt

Foto: Priit Mürk/ERR

Eestis on praegu kaks koroonakollet, üks neist Harjumaal ja teine Narvas, kokku põeb seda tõbe praegu 19 inimest ning ennekõike on haigus on saadud kas oma pereringis või töökohal. Terviseameti tähelepanekute kohaselt pole haigust mitte ainult vähemaks jäänud, aga ka selle kulg on senisest leebem.

Reede hommikul oli kuus koroonadiagnoosiga patsienti haiglas ravil, paar tundi hiljem aga lubati Lääne-Tallinna keskhaigla viimane koroonapatsient koju, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Tema vajas meie abi natukene üle nädala. Tegemist oli eaka prouaga, kaasuvate haigustega, aga ta tuli selle haigusega väga ilusasti toime," selgitas Lääne-Tallinna keskhaigla infektsioonikontrolli arst Pille Märtin.

Märtini sõnul on patsiendid nende haiglas olnud ravil keskmiselt 10-11 päeva ja erinevalt koroonapandeemia algusajast, kui haiglasse võeti ka leebemate sümptomitega põdejad, siis nüüd ravitakse neid, kes kodus põdemisega toime ei tule.

"Ei saa öelda, et viimased patsiendid, kes meile haiglaravile on saabunud juuni kahe viimase nädala jooksul, oleksid kuidagi väga lihtsad nakkusarsti vaateväljas. Ikkagi haiged inimesed," ütles Märtin.

Terviseameti nõuniku Irina Dontšenko sõnul võib öelda, et COVID-19 haiguse kulg olnud viimasel ajal leebem - kurdetakse kehva enesetunde, palaviku, lihas- ja kurguvalu üle.

"Inimesel, kellel on tõsisemad kroonilised haigused, ägeneb see elund, millega tal probleem parajasti on, enamasti kopsudega või südamega. Ja need probleemid võtavad rohkem aega ja enamasti haiglas ravi," selgitas Dontšenko.

Tema sõnul pole praegu haiglaravil viibivad inimesed enam nakkusohtlikud ja haiglas ravitakse nende kroonilist haigust.

Märtini sõnul on viiruse n-ö kohanemine haigustekitaja enda huvides.

"Viirusele on kasulik, kui tema jääb ellu peremeesorganismis võimalikult kauaks ajaks, et ta saaks võimalikult kaua paljuneda ja seda paljunemismaterjali edasi puistada ehk inimene oleks võimalikult efektiivne nakkuseleviku allikas. /.../ Veel oleks hästi kasulik, et see immuunsus, mis tekib, oleks hästi lühiajaline, et saaks järgmine hooaeg jälle otsast alustada," rääkis Märtin.

Kokku on koroonaviiruse COVID-19 tõttu haiglaravi vajanud 373 inimest.Kuuest reede hommikul haiglas viibinust kolm olid Ida-Viru keskhaiglas, üks Lääne-Tallinna keskhaiglas, üks Põhja-Eesti regionaalhaiglas ja üks Pärnu haiglas.

Tallinnas on praegu kümme, Harjumaal kolm, Narvas viis ja Pärnumaal üks haige. Praegu haigestuvad peamiselt seniste haigete lähikontaktsed.

Kokku on koroonadiagnoosi saanud Eestis 1986 inimest.

Haiguse uut puhangut on kõigi eelduste kohaselt oodata oktoobris-novembris, kui hakkavad levima ka kõik teised respiratoorsed nakkused.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: