Johnsoni tervishoiualgatuse varjutasid tema jõuharjutused lehetoimetuses

Boris Johnsoni foto ajalehe The Mail on Sunday esikaanel.
Boris Johnsoni foto ajalehe The Mail on Sunday esikaanel. Autor/allikas: kuvatõmmis

Ühendkuningriigi peaminister Boris Johnson tõstatas esmaspäeval avalikkuses brittide rasvumise probleemi, kuid tervishoiuteemat hakkas varjutama valitsusjuhi kiitlemine oma füüsilise vormiga, mille kinnituseks tegi Johnson lehetoimetuses paar kätekõverdust.

Ühendkuningriigi valitsusjuht rääkis Times Radiole antud usutluses, et britid peaksid rohkem oma tervisele tähelepanu pöörama, kuna ülekaalulisuse näitajad on riigis ühed Euroopa kõrgeimad. Johnon mainis ka, et kaotas ise kaalu, kui oli COVID-19-ga haiglas.

"Ma olen seni olnud väga liberaalsel seisukohal rasvumise suhtes, aga kui te vaatate numbreid, kui vaatate seda survet, mille all on NHS (Briti tervishoiusüsteem) ja võrdlete meie suurepärast riiki naabritega Euroopas, siis me oleme märgatavalt paksemad, kui enamus eurooplasi. See on teema," ütles Johnson (56). "Igaüks teab, et see raske teema, aga ma leian, et see on midagi, millega me kõik peame tegelema," lisas ta.

Ekstsentrilise käitumise pooles tutnud Johnson demonstreeris pühapäeval oma füüsilist vormi ajalehele Mail on Sunday antud intervjuu ajal tehes toimetuses mõned kätekõverdused ning öeldes, et on "tugev nagu lihuniku koer".

Hilisemale küsimusele, kas ta tegi kätekõverdusi selleks, et lükata ümber kahtlused tema suutlikkuse suhtes, vastas Johnson: "Noh, ma loodan, et mitte. No ei, jah."

"See on Putini ampluaa"

Samas leidsid kriitikud, et ajal, kui peaminister kinnitab oma füüsilist suutlikkust, tuleks hoopis küsida, kas ta on suutlik ka riiki juhtima. Ajalehe esikaas, kus peaminister teeb põrandal kätekõverdusi, võeti sotsiaalmeedias vastu uskumatuse ja piinlikkustundega, kirjutas veebis ilmuv ajaleht The Independent.

Mõned võrdlesid Johnsoni sammu nende etendustega, mida Vene presidenrt Vladimir Putin on teinud, et oma füüsilist võimekust demonstreerida. Johnsoni etteaste sai kommentaare nagu "piinlik" või "naljakas", keegi aga kirjutas: "Ärge öelge, et Boris hakkab harrastama palja ülakehaga ratsutamist nagu Putin!"

Väljaanne The National vahendas küsimust: "Miks praalib peaminister sellega kui terve tema on, samal ajal kui inimesed surevad haiglates hulgakaupa, tänu temale?"

Teine võrdles Ühendkuningriigi toimetulekut koroonaviirusega sellega, kuidas Uus-Meremaa sellega hakkamas sai: kui Ühendkuningriigis on üle 312 000 nakatunu ja üle 43 000 surnu, siis Uus-Meremaal, mis on 13 korda väiksema rahvaarvuga, suri ainult 22 inimest.

"See ei ole normaalne. See on Putini ampluaa. Britannia mida juhib (BBC legendaarse telesarja The Office peategelane) David Brent. Kurb, kuidas mehe habras ego paljastus," lisas keegi kolmas.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: