Krimelte asutajad ostsid firma välja ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Jaan Puusaag.
Jaan Puusaag. Autor/allikas: Krimelte

Eesti ehituskeemia tootja, Wolf Groupi kuuluva Krimelte asutajad Jaan Puusaag ja Jaanus Paeväli omandasid firmas täisosaluse. Mõlemale kuulub nüüd Krimeltest pool.

Tehingu tulemusena kuulub nii Puusaagile kui Paeväljale mõlemale võrdselt 50 protsenti Wolf Groupist, mis ühendab Krimelte tootmisüksuseid, müügiettevõtteid ja tootebrände. Varasemalt kuulus mõlemale ettevõttest 25 protsenti.

Tehingut finantseeris LHV Pank ning õigusalaselt nõustas PwC Legal. Puusaagi sõnul tugevdavad tehtud sammud Eesti kapitalil baseeruvat tööstust. "COVID-19 järgsel keerulisel ajal tegime julge, võib-olla isegi hulljulge otsuse," ütles ta.

Puusaagi sõnul valmistati tehingut pikalt ette ning põhitingimustes lepiti kokku juba 2019. aasta sügisel. "Ostu-müügileping sõlmiti juba veebruari alguses ning jäime ootama konkurentsiameti luba. Samal perioodil alanud kriis ja ebakindlus peatasid protsessi, kuid juunikuuks taastunud müügimahud andsid julgust minna tehinguga lõpuni."

Tehingu tulemusena konsolideeritakse grupiga Penosil Eesti OÜ, kuhu kuuluvad müügiettevõtted Eestis, Lätis ja Leedus. Aasta tagasi aprillis omandas Wolf Group I Krimelte 100-protsendilise osaluse Hispaania ehituskeemiaettevõttes Olive Quimica S.A, et võtta jõulisem positsioon Hispaania, Portugali, Prantsusmaa, Suurbritannia ja teistel Lääne-Euroopa turgudel.

Paeväli sõnul on ühinemiste ja ülevõtmiste tulemusena ettevõte kiirelt kasvanud. "Krimelte omanikeringi muutus on oluline strateegiline samm, kinnistamaks rahvusvahelist arengut. Vähem osanikke, kiiremad otsused," sõnas ta.

Krimelte omanike hulka kuulusid varasemalt 25 protsendiga Puusaag, Paeväli, Vsevolod Zorin ja Aleksandr Kalinin.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: