Terviseameti juhiks soovijatel tuleb kirjutada koroonakriisi õppetundidest essee

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Sotsiaalminister Tanel Kiik ja terviseameti juhi kohalt lahkunud Merike Jürilo pressikonverentsil. Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Sotsiaalminister Tanel Kiik tegi riigisekretärile ettepaneku kuulutada välja terviseameti peadirektori konkurss ja määras tingimused, millele uus juht vastama peab. Kandidaadil tuleb kirjutada ka 2-leheküljeline essee teemal "COVID-19 kriisi õppetunnid ja vajalikud sammud valmisoleku tõstmiseks".

Riigisekretär Taimar Peterkopile saadetud kirjas palub sotsiaalminister välja kuulutada avalik konkurss terviseameti peadirektori ametikoha
täitmiseks. Konkursiteates on välja toodud neli kriteeriumi, millele uus juht vastama peab.

Esiteks peab tal olema teenistusülesannete täitmiseks piisav haridus. Teiseks peab tal vähemalt kolmeaastane organisatsiooni või suure struktuuriüksuse juhtimise kogemus. Kolmandaks inglise keele oskus vähemalt tasemel B2. Neljandaks kompetentsid vastavalt avaliku teenistuse tippjuhtide kompetentsimudelile, rõhuasetusega "Tulemuste saavutaja" ja "Väärtuse looja" kompetentsidele.

Lisaks tuuakse konkursitingimustes välja, et eelistatud on kandidaat, kellel on (1) magistrikraad või sellele vastav kvalifikatsioon, soovitavalt tervishoiu valdkonnas; (2) head teadmised Eesti tervisesüsteemi toimimisest, sh tervishoiu-, nakkushaiguste ennetamise ja tõrje ning keskkonnatervise valdkonnast.

Kandidaadid peavad esitama: (1) motiveeritud avalduse, (2) elulookirjelduse, (3) tunnistuse või diplomi koopia vajaliku kvalifikatsiooni või hariduse kohta, (4) kinnituse, et puuduvad asjaolud, mis välistaksid ametnikuna teenistusse võtmise, (5) 2-leheküljelise essee teemal: "COVID-19 kriisi õppetunnid ja vajalikud sammud valmisoleku tõstmiseks".

Kandidaadilt eeldatakse valmisolekut taotleda riigisaladusele juurdepääsu luba. Kõik dokumendid tuleb esitada hiljemalt 3. augustiks.

Avaliku teenistuse tippjuhi teenistustähtaeg on viis aastat.

Terviseametile on vaja uut juhti, kuna valitsusega vastuollu sattunud Merike Jürilo lahkus omal soovil ametist. Tema viimane tööpäev oli 1. juulil.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: