Ettevõtjad on Kredexi kriisimeetmete toel saanud laenu 179 miljonit eurot

Kredex.
Kredex. Autor/allikas: Kredex FB

Eriolukorra algusest on ettevõtjad saanud Kredexi toel laenu 223 miljonit eurot, sellest 179 miljonit eurot moodustavad kriisimeetmete raames sõlmitud lepingud.

Kredex on aprilli algusest sõlminud kriisimeetmete raames 67 lepingut otselaenude ja 120 lepingut laenukäenduste osas. Tavapäraste teenustega kokku on eriolukorra algusest sõlmitud 312 lepingut laenusummas 223 miljonit eurot.

Erakorralise otselaenu taotlusi on heaks kiidetud 84 laenusummas 127 miljonit eurot, millest riiklikult oluliste projektidena on laenu saanud üks ettevõtja ehk Tallink summas 100 miljonit eurot.

Kredex on heaks kiitnud 125 erakorraliste käenduste taotlust, summas 82 miljonit eurot. Lisaks on Kredex sel perioodil tavapärast laenukäendust vormistanud 125 lepingule laenusummas 44 miljonit eurot.

KredExi juhatuse esimehe Lehar Küti sõnul muutusid juuni keskel erakorralise käibekapitali- ja investeerimislaenu tingimused ning ettevõtjate tagasiside sellele on olnud positiivne. "Alandasime oluliselt laenude intressimäära ning leevendasime tagatisnõudeid," lisas ta.

"Vaatamata suurele taotluste arvule on olemas piisav puhver ettevõtjate toetamiseks ka negatiivse tulevikustsenaariumi korral ehk kriisi jätkumisel ja majanduskeskkonna halvenemisel. Valitsuse poolt KredExile eraldatud limiidid arvestavad, et kriis võib kujuneda pikaajaliseks ja sestap oleme valmis ka võimalikeks negatiivseteks arenguteks sügisel," sõnas Kütt.

Küti sõnul on võrreldes paari kuu taguse ajaga, on oluliselt kasvanud KredExile esitatud taotluste kvaliteet ja seetõttu ka otsuste langetamise kiirus. "Täna võib öelda, et korrektselt vormistatud ning meetme tingimustele vastav taotlus saab heakskiidu kuni 10 päevaga," ütles Kütt.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: