Arne Mikk taandub Estonia nõukogu esimehe kohalt

Arne Mikk.
Arne Mikk. Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Rahvusooper Estonia nõukogu esimees Arne Mikk esitas neljapäeval nõukogu koosolekul palve esimehe kohalt taandumiseks, uueks nõukogu esimeheks valiti ühehäälselt Eesti Teatri- ja Muusikaakadeemia rektor Ivari Ilja.

Arne Mikk teatas pressiteate vahendusel, et on töötanud Estonia teatris erinevates ülesannetes alates 1952. aasta sügisest ja saanud jälgida nimetatud perioodi vältel tegutsemas kümmet direktorit, kellest Aivar Mäe on olnud oma haardega kindlasti kõige tegusam.                     

"Tema isikuga seotud väidetavad süüdistused puudutavad teravalt kogu rahvusooperi mainet. On hea, et ajakirjanduse asemel tegeleb probleemidega politsei, kes annab vastused üleskerkinud küsimustele," teatas Mikk.

Ta lisas oma avalduses, et Estonia kui rahvuslik maamärk on sündinud paljude erinevate põlvkondade ühisest loomingust ning et sellega seotud inimeste tegevusele annab lõpliku hinnangu ainult aeg.                           

"68 aastat on Estonia maja olnud mulle lisaks töökohale turvaline kodu. Jään huviga ootama tõe ja õiguse selgumist selles tõejärgses ajas, kuid isiklikult ma käivitatud protsessis enam osaleda ei soovi. Palun arvata mind välja rahvusooper Estonia Nõukogu koosseisust," teatas Mikk.

Uueks nõukogu esimeheks valitud Ivari Ilja sõnul keegi nõukogust Mikule lahkumiseks ettepanekut ei teinud. "See oli Arne Miku oma otsus, mille ta tänase koosoleku lõpus meile teatavaks tegi," ütles Ilja ERR-ile.

Estonia nõukogusse kuuluvad lisaks Ivari Iljale kultuuriministeeriumi kantsler Tarvi Sits, riigikogu liige Urve Tiidus, haridus- ja teadusministeeriumi kantsler Mart Laidmets, riigikogu liige Helle-Moonika Helme, rahandusministeeriumi esindaja Kaie Koskaru-Nelk, Eesti Teatriliidu liige Riina Viiding, Eesti Heliloojate Liidu liige René Eespere, Estonia Seltsi liige Mart Mikk ja riigikogu liige Enn Eesmaa.

Toimetaja: Aleksander Krjukov, Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: