Kanye West kandideerib USA presidendiks

Foto: SCANPIX / RS / MPI / Capital Pictures

Räppar ja muusikaprodutsent Kanye West teatas laupäeval, et kandideerib Donald Trumpi vastu USA presidendiks.

"Me peame täitma Ameerika lubaduse, usaldades jumalat, ühendades oma nägemuse ja ehitades üles tuleviku. Ma kandideerin Ühendriikide presidendiks! #2020VISION," kuulutas miljardärist muusik iseseisvuspäeval Twitteris.

Neli kuud enne novembrivalimisi otsusest teatanud West ei avaldanud kampaania üksikasju. 

West läks mõne aja eest valjuhäälselt Trumpile toetust avaldades vastuollu valdavalt vasakpoolse meelelahutustööstusega.

Ta kohtus presidendiga 2018. aastal Valge Maja ovaalkabinetis ning embas teda kaamerate ees. Samal aastal avaldas ta pika kiidulaulu Trumpile, öeldes muu hulgas, et armastab teda.

Möödunud aastal teatas West aga ühes usutluses, et toetas Trumpi vaid demokraatide õrritamiseks.

"Tuleb aeg, mil minust saab USA president," ütles ta ja lubas siis meelde tuletada kõiki neid, kes ei saanud aru, mida ta teeb.

Mõne päeva eest tuli Kanye West, kes on hakanud viimastel aastatel avalikult usu poole pöörduma, välja uue lauluga "Wash Us In the Blood", mille video näitab muu hulgas USA-s lahvatanud rassismivastaseid proteste. 

Põhimõtteliselt on Westil piisavalt aega enda registreerimiseks sõltumatu kandidaadina, kirjutas The Guardian.

Ehkki Westi ei nähta tõsise vastasena Trumpile ega Demokraatliku partei kandidaadile Joe Bidenile, märgib Soome ringhääling Yle, et üllatusi on ka varem juhtunud.

Igal juhul sai West juba ühe prominentse toetaja, kui tema säutsu peale Twitteris kirjutas miljardärist tehnoloogiaettevõtja Elon Musk, et toetab teda.

Toimetaja: Mait Ots

Allikas: AFP-BNS, Yle

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: