Otse kell 12: riigikogu erakorraline istungjärk tööjõukriisi leevendamiseks ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Riigikogu tuleb esmaspäeval erakorraliselt kokku, et arutada Reformierakonna fraktsiooni algatatud välismaalaste seaduse muutmise seaduse eelnõu, millega pikendataks 17. märtsi seisuga Eestis tööd omavate välistööjõu töölube 31. detsembrini 2020. Kell 12 algavat istungit saab otsepildis jälgida portaalis ERR.ee.

Eelnõu seletuskirjas märgitakse, et selle eesmärk on hoida juba Eestis töötavat välistööjõudu, mis täidab vajaduste lünki, mida tööjõu vaba liikumise peatumisel ei saa täita Eesti elanike arvel.

Kõige teravam on olukord põllumajanduses hooajatöödel, kuid ka ehituses, tööstuses, sotsiaalhoolekandes ja mujal on välistööjõu kaotus korvamatu.

EKRE ei ole seni pikendamist toetanud. Peaminister Jüri Ratase ja välisminister Urmas Reinsalu sõnul on võimalik teha erandeid põllumajandussektoris vajaminevatele hooajatöölistele.

Koalitsiooniparteide juhid püüdsid nädalavahetusel leida kompromissi võõrtööliste Eestisse lubamise asjus. Nädalavahetusel esile kerkinud ettepanekuid koguneb valitsus arutama esmaspäeva hommikul.

 

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: