Reisipiirangute kaotamine ja kehv ilm on pannud inimesed pakettreise ostma

Eestlasi tõmbab ikka palmi alla puhkama.
Eestlasi tõmbab ikka palmi alla puhkama. Autor/allikas: Grete-Liina Roosve/ERR

Reisipiirangute kaotamine on pannud eestlased taas pakettreise ostma, ehkki nende valik on veel kesine. Oma panuse otsusele välismaale puhkama sõita annab ka kehv puhkuseilm.

Väga paljud Eesti puhkajate lemmiksihtkohad on veel suletud, ent kihk reisida on inimestel jätkuvalt suur, vaatamata hiljutistele piirangutele ja haigusohule. Nii ostetaksegi pakettereise sinna, kuhu saab. Ka kehv puhkuseilm annab reisisoovile lisatõuke.

Bulgaariasse sõites tuleks jääda karantiini, Türgisse ei saa veel üldse reisida. Nii ei jäägi muud üle, kui minna Kreeta saarele. Kõik reisikorraldajad, kes sinna pakettreise müüvad, kinnitavad, et need lähevad kui soojad saiad.

Tez Toursi era- ja äriklientide reisikonsultant Vladimir Jutt ütleb, et Kreeta reisid on juba peaaegu 25. juulini välja müüdud.

"Väga tahetakse reisida," kinnitab ta. "On inimesi, kes ei saa hingata ilma reisimiseta, nad ootasid kõik need neli kuud. Nad tahavad, et oleks päike, meri," ütleb ta.

Ta kinnitab, et pakettreise osteti ka siis, kui Eestis veel kuumad suveilmad olid, seega üksnes kehvas puhkuseilmas reisilembust otsida ei maksa. Küll aga hoogustus vihmaste ilmade saabudes reisipakettide ost veelgi.

Jutt kinnitab, et eeskätt ostavad inimesed reise suviseks puhkuseajaks.

Ka Estravelis on Kreeta lennud järgmisteks nädalatakse täiesti välja müüdud.

"Esimesed vabad kohad on praeguse seisuga 25. juuli väljumisele ning viimaseid kohti ostetakse kiiresti," ütleb Estraveli turundusdirektor Airi Ilisson.

Et aga pakettreisid taastusid alles 1. juulist, ei saa müüginumbritest veel olulisi järeldusi teha.

"Huvi edasiste reiside vastu on suur ja broneeringute arv lähikuudesse näitab samas kasvutendentsi," kinnitab Ilisson.

Ka Ilisson ütleb, et reisipiirangute kaotamine on reisijate jaoks oluline argument, ent ka kehv ilm motiveerib reisile minema.

"Vihmane ilm kasvatab alati päikesereiside müüki. Niipea, kui ilmad läksid külmemaks, hakati tõepoolest vastavalt ka rohkem meie poole pöörduma," ütleb Ilisson.

Küll tõdeb ta, et suvereiside valik on jätkuvate reisipiirangute tõttu esialgu küllalt tagasihoidlik.

"Praegu väljuvad Eestist otselendudena kaks korda nädalas Kreeta reisid, mis on väga populaarsed. Päris palju ostetakse reise ette nii sügiseks kui talveks ning juba ka järgmise aasta suveks," ütleb Ilisson.

Novatoursi turundus- ja suhtekorraldusjuht Olev Riisberg ütles ERR-ile, et praegu broneeritakse reise nii suvehooaja teise poolde, eelolevaks oktoobris algavaks talvehooajaks, ent reisiplaane tehakse juba ka järgmiseks suveks, mille hooaeg algab aprillist.

Ta ütleb, et koroonapandeemia mõjul on reisimistingimused märksa paindlikumaks muutunud.

"Paketiga saab kaasa reisiplaanide muutmise lisateenuse ning reisija vahetuse võimaluse ilma lisakuludeta," toob ta näiteks.

Uued sihtkohad: Läti ja Leedu kuurordid

Populaarsemad sihtkohad, kuhu soovitakse puhkama lennata, on endiselt Türgi, Kreeka ja Bulgaaria, ent üksnes Kreekas praegu piiranguid ei ole. Seetõttu on Novatours laiendanud oma valikut uutesse sihtkohtadesse, nagu Leedu ja Läti kuurordid, kuhu reisikorraldaja pakub hotellipakette, ent transport peab reisijal endal olemas olema.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: