Ilmauurija: ilus ilm peaks tulema juuli lõpus ja augusti alguses

Tänavuse suve kõige soojem kuu oli juuni, soojalainet on veel oodata juuli lõpus ja augusti alguses, ütles ilmauurija Jüri Kamenik.

"Lootust on, et läheb nii nagu paljude aastate keskmisest on välja tulnud - juuli viimane nädal ja augusti esimene nädal võivad olla kõige ilusama ilmaga," rääkis Kamenik "Vikerhommikus".

Kui veel kahe nädala taguse prognossi kohaselt paistis juuli tulema keskmisest soojem, siis nüüd paistab, et see tuleb keskmisest umbes kraadi võrra jahedam, rääkis ta. "Soojus püsib Venemaal ja Lõuna-Euroopas, aga meie sellest osa ei saa, meil on selline jahe ja tuuline ilm," tõdes Kamenik.

Ilmauurija sõnul kipub juuni Eestis olema enamasti niiske ja jahe, aga tänavune juuni ja ka eelmise aasta juuni olid väga soojad ning eelmisel aastal jäigi juuni kõige soojemaks suvekuuks.

"Tavaliselt juhtub seda harva - kord 20-30 aasta jooksul - kui juuni on kõige soojem suvekuu. Aga see aasta tundub ka, et juuni jääb kõige soojemaks suvekuuks, kuna see oli mitu kraadi keskmisest soojem," rääkis Kamenik.

Rääkides laiemalt kliima muutumisest, tõdes Kamenik, et suvi ja talv ei ole enam nii kontarastsed: "Aastaaegade vahelised erinevused on väiksemaks jäänud - suved ei ole nii palju soojemaks läinud kui palju talved on soojenenud."

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: