Esimesed männiriisikad, kukeseened ja puravikud on metsades juba ootel

Puravikud.
Puravikud. Autor/allikas: Mirjam Mäekivi

Juunilõpu kuumalainele järgnenud vihmaste ilmade tulemusel saab metsadest juba praegu korjata kukeseeni, pilvikuid, puravikke ning ka varajasi männiriisikaid.

Tartu Ülikooli mükoloogia õppetooli juhataja professor Urmas Kõljalg ütles ERR-ile, et praeguseks valmis saanud männiriisikad on tavapärase kohta suhteliselt varjased.

"Seened on tulnud, sest praegu on jahedad ja niisked ilmad. Kui selline ilm jätkub, siis võib neid männiriisikaid lähiajal kõvasti tulla," ütles Kõljalg.

Kõljalg selgitas, et praegu kasvavad metsades tüüpilised kesksuvised seened, näiteks kukeseened, pilvikud ja puravikud. Vaadates praegust ilma, võib ennustada, et on tulemas hea seeneaasta, arvas Kõljalg.

"Enamus meie söögiseeni sõltuvad puudest, nad elavad koos puujuurtega sümbioosis. Puud üldiselt põua märke ei näidanud ja siis peaks ka meie seentega kõik korras olema," ütles Kõljalg kuumalaine mõju kohta.

Toimetaja: Grete-Liina Roosve

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: