CV-Online'i küsitlus: kolmandik tööotsijaist on nõus senisest madalama positsiooniga ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Tööotsijad kuulutusi uurimas
Tööotsijad kuulutusi uurimas Autor/allikas: ERR

Töökuulutusteportaali CV-Online värskest küsitlusest selgub, et tänavu on hüppeliselt kasvanud tavapärasest madalamale positsioonile kandideerimiste arv. Kui kuus nädalat tagasi oli 17 protsenti tööotsijatest kandideerinud madalamatele positsioonidele, siis nüüd on see protsent juba 30.

Madalamale positsioonile sunnib kandideerima mitu asjaolud: sobivate pakkumiste puudumine elupiirkonnas, suurenenud konkurents ja vajadus põhitöö kõrvale lihtsamat lisatööd leida, et teenida lisaraha, selgub ajavahemikus 1.-7 juuli toimunud küsitlusest, kus osales 941 inimest.

Küsitlusest selgus, et oma praeguse tööeluga on väga rahul veerand vastanutest, keskmiselt rahul 53 protsenti ja üldse pole rahul 32 protsenti.

Poole küsitletutest vastas, et on kandideerinud uuele töökohale viimase viie aasta jooksul, nendest 52 protsenti kandideeris viimase poole aasta jooksul, 13 protsenti aasta jooksul ning 34 protsenti sellest hilisemal perioodil.

Inimesed, kes pole uuele töökohale kandideerinud, tõid peamise põhjusena välja rahulolu oma praeguse tööandjaga (33 protsenti) ja rahulolu praeguse ametikohaga (20 protsenti). Viis protsenti tõi välja, et nad pole kandideerinud uuele töökohale, sest on saanud töötukassa hüvitise ja võtavad teadlikult rahulikumalt.

Uue töökoha valikul on inimeste jaoks kõige olulisem endiselt palganumber (81 protsenti) ja asukoht (72 protsenti).

"Kui võrrelda 2019 ja 2020 juuni kandideerimisaktiivsust, siis sellel aastal on olnud 64 protsendi võrra suurem aktiivsus ja eks see kasvab veelgi," kommenteeris CV-Online Estonia turundus- ja värbamisjuht Maris Viires.

Ta märkis, et kuigi paljud sektorid on kriisist taastunud oodatust kiiremini ja inimestel on tööpakkumiste hulgas võimalik teha valikuid, annab kindlasti veel pikalt tunda turismi, hotellinduse, toitlustuse ja meelelahutuse valdkond, kus praegu on oluliselt vähem pakkumisi.

"See paratamatult paneb inimesi kohati nördimusega vaatama ka hoopis teise valdkonnna ja oskustepagasiga tööpakkumisi."

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: