Kohtla-Järve spordikompleks valmib esialgsest plaanist väiksemana ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Kohtla-Järve spordikompleksis oli täna sarikapidu.
Kohtla-Järve spordikompleksis oli täna sarikapidu. Autor/allikas: Rene Kundla/ERR

Kohtla-Järve spordikompleksis oli täna sarikapidu. 14 miljoni euro eest saab linn vähem, kui algul loodeti, sest oma aega jääb ootama esialgu plaanis olnud suur võistkonnaalade saal.

Uue spordihoone keskseks osaks on kümne 25 meetri pikkuse rajaga siseujula. Lisaks on kompleksis multifunktsionaalne saal, aeroobikasaal, jõusaal ja administratsiooniruumid.

Kohtla-Järve linna pikaaegne juht, praegune linnavalitsuse arengunõunik Valeri Korb meenutas, et esimesed jutud uue spordihoone rajamise vajalikkusest ulatuvad aastasse 2004. Seejärel oli linnal mitmesuguseid olulisemaid eelarvest raha nõunud objekte ning lõpuks sai spordihoone ehitust alustada eelmise aasta kevadel.

Korb nentis, et euroraha toel ehitatav spordirajatis läks oodatust märksa kallimaks ning siiani pole veel teada, millal leitakse raha, et ehitada spordikompleksi algul plaanis olnud kolme väljakuga suur pallimängude saal.

"Plaanid muutusid ikka oluliselt, sest me arvasime, et saame 12-13 miljoni euroga kogu spordikompleksi. Aga koos praegu puuduoleva kolmanda osaga läheks ehitamine maksma üle 20 miljoni euro. See aitab võibolla ehitajatel saada sellest objektist rohkem raha, aga unistasime 16 aastat, unistame veel ja ma usun, et ka võistkonnaalade saal kunagi valmib," ütles Valeri Korb.

Spordihoonet ehitava Nordeconi juhatuse esimehe Gerd Mülleri kinnitusel kulgevad tööd plaanipäraselt ja järgmise aasta märtsikuuks peaks maja valmis olema. "Hoone on kinni, katus peal ja jätkame sisetöödega. Kõige olulisem osa selles hoones ehk ka võistlusteks tehtud basseini alused on tehtud, nii et me oleme hästi graafikus."

Nordeconi juht avaldas lootust, et uue hoone ehitamisega läheb õnnelikumalt kui samas piirkonnas kümme aastat tagasi nende ehitatud Jõhvi spordihalliga, kus probleeme valmistas katus, mis ei pidanud vett. "Eks igast veast igaüks meist õpib ja kui kuskil on olnud raske, siis järgmine kord on kergem. Ma usun, et siin on meil kõik kontrolli all," ütles Müller.

Pärast Kohtla-Järve spordikeskuse valmimist on plaanis uuest majast üle tee asuv ligemale 50aastane Kohtla-Järve ujula lammutada.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: