Kohtla-Järve volikogu eraldas puuduva summa uue spordikeskuse rajamiseks

Foto: Rene Kundla/ERR

Kohtla-Järve volikogu otsustas täna õhtul eraldada 11,4 miljonit eurot, et alustada Kohtla-Järve Järve linnaosasse spordihoone esimese osa rajamist. Kui kõik läheb plaanide kohaselt, peaks ehitus algama aprillikuus.

Kahe aasta pärast peaks olema valmis hoone osa, kus kesksel kohal on kümne 25meetri pikkuse rajaga ujula, üks universaalne suur saal, väiksemad võimlemissaalid ja jõusaal. Kokku läheb ehitus maksma üle 15 miljoni euro.

Lisaks linna eelarvele saadakse spordikeskuse rajamiseks toetust rohkem kui neli miljonit eurot Euroopa Liidult. Volikogu oli varasemalt otsustanud toetada ehitust ligikaudu 0,75 miljoni euroga. Kuna hanked näitasid, et 5 miljoni euroga ei saa soovitut, otsustati täna eraldada ehituseks veel rohkem kui 10 miljonit juurde.

16 tuhande elanikuga Kohtla-Järve Järve linnaosa praegune suurim pallimängude saal ja ujula on ehitatud üle 40 aasta tagasi. Uus spordikeskus tuleb vanast üle tee asuvasse parki. Spordirajatise nimekonkurss viidi läbi juba 2017. aastal ja võitis nimi Wiru spordikeskus.

Kohtla-Järve volikogu esimees Riina Ivanova tunnistas, et summa on linna eelarvele suureks koormaks, kuid ta pidas oluliseks, et saadikud toetasid üle kümne aastat plaanitud spordihoonet ühehäälselt. "Viis miljonit eurot on juba olemas. Lisaks mõtleme laenust, loodame, et linna tulubaas kasvab, ning loodame ka katta seda riigi makstavatest keskkonnatasudest," ütles Ivanova. Võrdluseks, et koos lisaeelarvetega oli eelmisel aastal Kohtla-Järve kogu eelarve tulude osa 43 248 280 eurot.

Algul spordikeskusesse planeeritud suur, mitme saaliga pallimängude osa jääb ootama paremaid aegu.

Riina Ivanova sõnul loodetakse võtta õppust sajandi alguses Kohtla-Järve Ahtme linnaossa rajatud spordihalli ehitamisest. Tollal pandi hallile nurgakivi 1998. aasta sügisel ning hall loodeti valmis ehitada aastaga ja 15 miljon krooniga. Lõpuks läks see maksma poole rohkem ja ehituseks kulus neli aastat. Kergejõustikuhalliks ehitatud spordihall ebaõnnestus ka selles poolest, et seal ei saa paljudel kergejõustikualadel võistlusi nõuete kohaselt korraldada.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: