Vabatahtlikud treenivad oma koeri kadunud inimesi otsima

Foto: ERR

Võrumaal treenib grupp vabatahtlikke oma koeri, et vajadusel nende abil metsas kadunud inimesi otsida. Koeraomanikel kulub looma väljaõppele palju aega ning treeningutel tuleb arvestada politsei poolt ettenähtud nõudeid.

Juba mõnda aega on Võrumaa metsades koos käinud sõpruskond, kelle eesmärk on treenida oma koeri nii, et nad suudaksid lõhna järgi üles otsida metsa peitu läinud inimese. Esialgu mängulisena paistva tegevuse taga on soov aidada politseil otsida kadunud inimesi, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Kui ma koera võtsin, siis mõtlesin, et tahaksin koeraga midagi teha. Aga mulle tundub, et otsingus on mingi suurem iva ka, mitte et mina ja koer teeme midagi, vaid me saame võimaluse korral midagi tagasi anda, kuidagi abiks olla. Selles mõttes on koerad vaimustavad, neil on nii tugevad oskused, mis inimestel puuduvad. Meie ei suuda oma nina kunagi nii kasutada. Miks siis mitte veeta koeraga meeldivalt aega ja olla ka kasulik kellegi jaoks," rääkis koeraomanik Sandra Oksaar.

Seda, kui lihtne on koera inimest leidma õpetada, oleneb palju koerast.

"See oleneb koera "materjalist". On koeri, kellele väga meeldib mööda metsa joosta ja otsida. Ja on koeri, kellest sisuliselt ei saagi tegelikult otsijat, sest neile ei meeldi seda teha," selgitas Lõuna-Eesti otsingukoerte ühingu juht Kaiu Piirmann.

Asjaosalised on pöördunud nõu saamiseks politsei poole, et koeri nõuetekohaselt treenida.

"Tore on näha, et inimesed tahavad panustada tegevustesse, kus teisi inimesi aidata saab. Siin on kindlasti võimalik koostööd teha ja imselt koos soovijatega peame läbi mõtlema, kuidas saame veenduda selles, et koer vastab samasugustele atesteerimsinõuetele nagu politseikoerad, et me saaksime veenduda, et ta tõesti töötab metsas," rääkis Lõuna prefektuuri operatiivtalituse juht Ottomar Virk.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: