Kaks meest plaanivad Kiviõli tuhamäel "vallutada Everesti"

Kiviõli everestingu FBürituse kaanepilt.
Kiviõli everestingu FBürituse kaanepilt.

Olle Rõuk ja Rain Seepõld plaanivad 1. augusti hommikul esimeste eestlastest jalgsi everestingu harrastajatena alustada teekonda, mille jooksul käiakse 125 korda Kiviõli seikluskeskuses asuva tuhamäe nõlval üles ja alla. Kogu teekonna pikkuseks tõotab tulla 90 kilomeetrit.

Everesting on harrastus, kus valitud mäele tõustakse nii mitu korda, et tulemuseks saadakse kätte maailma kõrgeima mäe Everesti jagu tõusumeetreid ehk 8848 meetrit. Kiviõlis selle seikluse ette võtvad Rõuk ja Seepõld nimetavad seda vertikaal-maniakaalseks perfoomansiks.

Mehed on mõõtnud, et Kiviõli seikluskeskuse mäe tõstukialusel jalamil saab kätte 71 tõusumeetrit ehk nad peavad üles minema 125 korda (ja sama palju ka alla).

Selleks, et Kiviõlis 71 tõusumeetrit kätte saada, tuleb läbida 360 meetrit ehk "Everesti tippu" jõudmiseks peavad mehed läbima edasi-tagasi umbes 90 kilomeetrit.

Everestingu kodulehe andmetel on kiireimad everestingu harrastajad jõudnud lõppu 11 tunni ja 11 minutiga ning pikim pingutus on kestnud 42 tundi ja 12 minutit. Eestlastel on plaan jääda selle kahe tulemuse vahepeale.

Kiviõli on everestinguks sümboolne sellegi poolest, et Kiviõlis töötas pikka aega logopeedina 1991. aastal esimese Baltimaade naisena lumeleopardi tiitli saanud mägironija Helme Suuk, kes siiani rahvaspordiüritustel edukalt kaasa lööb.

Jalgrattaga "vallutas Everesti" Eestis välitingimustes esimest korda Alo Alunurm 2018. aasta oktoobris Suurel Munamäel.

Veloergomeetril sai sellega Eestis tänavu kevadel hakkama Evgeni Nikolaevski, kes koos Priit Salumäega tegi sama ka 2018. aasta oktoobris Kirde-Hispaanias Monsserati mäel.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: