Eesti sportlased plaanivad Kiviõlis virtuaalselt Everesti tippu ronida

{{1595178360000 | amCalendar}}
Foto: Sergei Stepanov/ERR

Sportlased Olle Rõuk ja Rain Seepõld plaanivad augusti esimesel nädalavahetusel käia mööda Kiviõli seikluskeskuse tuhamäe nõlva 125 korda edasi-tagasi eesmärgiga koguda 8848 tõusumeetrit ehk sama palju, kui on vaja maha käia, et jõuda Everesti tippu.

Everstingu mõttele tulid mehed maikuus Kiviõli mäel trenni tehes. Pühapäeval oli meestel Kiviõlis viimane everestingu-eelne treening.

Seni on suudetud jalgsi Everest virtuaalselt vallutada 19 riigis. Rattaga on seda tehtud 96 maal ja korra ka Eestis.

"See tundus enda jaoks selline vaimu proovile panek. Tavaliselt üritangi teha selliseid võistlusi või väljakutseid endale, mis esmapilgul ennast natuke hirmutavad, et siis on lõbus eesmärgi poole pürgida," ütles ultrajooksja Rain Seepõld.

Kestussportlane Olle Rõuk rääkis, et ajalist eesmärki mehed endale ei sea. "Kuna varem pole sellist asja teinud ka, siis on see natukene tundmatusse hüppamine ka, sest ei tea, kuidas keha reageerib sellele. Jah, võtta algusest peale rahulikult ja panna märk maha, sest siis on Eestis ka see tehtud," rääkis ta.

Erinevate omalaadsete enda proovile paneku ürituste korraldamise poolest tuntud Rõuk ei välistanud, et Kiviõli mäel võiks kunagi ka everestinguvõistluse teha.

"Pärast seda kui asja avalikuks tegime, on päris mitmed kirjutanud ja ka helistanud ning soovinud samuti osa võtta, aga seekord me otsustasime selle kahekesi teha. Mingid mõtted on küll, et võibolla järgmisel aastal teha sellest avalik võistlus, millest saavad kõik soovijad osa võtta," rääkis Rõuk.

Selleks, et virtuaalselt Everesti tippu tõusta, on meestel vaja Kiviõli mäel edasi-tagasi kõndida umbes 90 kilomeetrit. 8848 tõusumeetrit fikseeritakse nutiseadmete abil.  

Lühiintervjuu, vastas Olle Rõuk

Lühiintervjuu, vastas Rain Seepõld

 

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: