Euroopa Keskpanga ekspertide prognoos näitab arvatust väiksemat majanduslangust

Euroopa Kespnaga hoone Frakfurdis.
Euroopa Kespnaga hoone Frakfurdis. Autor/allikas: SCANPIX / EPA

Koroonakriisist tabatud eurotsooni majandused võivad siiski vähem langeda ning taastumine võib olla kiirem kui Euroopa Keskpank (ECB) on varem prognoosinud, selgus keskpanga professionaalsete prognoosijate koostatud ülevaatest, mis reedel avaldati.

Ülevaate kohaselt võib eurotsooni majandus tänavu kahaneda 8,3 protsenti, mida on vähem kui ECB ametlikus prognoosis esitatud 8,7 protsenti. Samuti oli ülevaates prognoositud 5,7-protsendine majanduskasv järgmisel aastal mõnevõrra suurem kui keskpanga ametlikus prognoosis juunis esitatud 5,2 protsenti.

Ehkki eurotsoon elab praegu üle oma ajaloo suurimat majanduslangust, näitavad äsjased andmed, et languse põhi jõudis kätte juba aprillis või mais ning taastumine - küll ebaühtlane ja tagasilöökidega - on juba alanud.

Prognoosijad olid ka optimistlikumad inflatsiooni suhtes: kui ECB prognoosi kohaselt jääb see tänavu 0,3 protsendi tasemele, siis reedel avaldatud ülevaates oli see 0,4 protsenti. Järgmiseks aastaks prognoositi reedese ülevaates 1-protsendist inflatsiooni, ECB juunihinnangu kohaselt peaks see jääna 0,8 protsendi tasemele.

Toimetaja: Mait Ots

Allikas: Reuters

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: