Chicagos tapeti nädalavahetusel 12 inimest

Politseinik Chicagos mõrva asukohta uurimas.
Politseinik Chicagos mõrva asukohta uurimas. Autor/allikas: SCANPIX / AP

Chicagos tapeti nädalavahetusel erinevates tulistamistes 12 inimest ja veel kümned said haavata, teatasid võimuesindajad.

Demokraadist linnapea Lori Lightfoot keeldub föderaaljõudude appikutsumisest.

Chicago tänavatel on vägivald möllanud juba pikemat aega.

Juuli viimasel nädalavahetusel tapeti linnas kolm last ja seitse täiskasvanut. Üks kümneaastane laps sai surma kuuli läbi, mis tulistati läbi korteriakna. Surma sai ka üks üheaastane laps ja 17-aastane teismeline.

President Donald Trump on valmis föderaaljõude appi saatma, kuid demokraadid keelduvad sellest poliitilistel eesmärkidel.

Portlandis on demokraatidest ametiisikud nõudnud Trumpi administratsioonilt föderaaljõudude väljaviimist linnast. Washington Posti andmetel on Portlandi demokraatlik linnapea Ted Wheeler nimetanud neid jõude Trumpi "isiklikuks armeeks". Föderaalvõimude esindajad on nimetanud oma tegevust seaduslikuks ja vajalikuks, et rahustada linnas juba pikalt jätkunud vägivalda. 

Vägivald on USA suurlinnades suurenenud pärast massilisi rahutusi ja proteste politsei vastu. Politsei on mitmetes demokraatide juhitud linnades pärast mustanahalise George Floydi tapmist ja seetõttu politsei tegevuse piiramisele suunatud poliitilise suuna tekkimist oma tegevust ettevaatlikumaks muutnud.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: