Chicago ägab vägivalla käes: tulistamised, rüüstamised, neli hukkunut

Möödunud nädalavahetusel tulistati Chicagos neli inimest surnuks, 38 sai tulevahetustes vigastada. Üle linna levivate rahutuste varjus toimub massiline kaupluste rüüstamine

Chicagos on taas puhkenud suured meeleavaldused ja rahutused, sealhulgas rüüstatakse poode ja kauplusi ning süüdatakse autosid, vahendab Newsweek. Rüüstajate peatamiseks on tänavatel suured politseijõud.

Sotsiaalmeedias avaldatud videotelt on näha sissemurdmised panka ja kauplustesse ning laskude eest pagevaid inimesi. Newsweeki teatel jätkusid rahutused ka veel esmaspäeva varahommikul.

Associated Pressi teatel lõhkusid sajad inimesed kaupluste vaateaknaid, varastasid poodidest ning toimusid kokkupõrked politseiga.

Newsweeki andmetel algasid rahutused, kui politsei tulistas Englewoodi piirkonnas üht kahtlusalust.

Chicago politsei kinnitas, et tulistamine leidis pühapäeva esimestel tundidel aset, kui politseinikud said väljakutse relvastatud mehe kohta ning sattusid seejärel kahtlustatavaga tulevahetusse.

Nii politseinikega tulevahetusse sattunu kui ka kolm politseinikku viidi haiglasse.

Järjekordne must nädalavahetus

Möödunud nädalavahetusel sai Chigagos tulistamistes surma neli inimest ning 34 haavata, kirjutab Chicago Sun Times. Sellele eelnenud nädalavahetusel hukkus tulevahetuses üheks inimest ja 25 sai vigastada.

Kaks meest tulistati surnuks pühapäeva esimestel tundidel, kaks ööpäev varem. Kõige vanem hukkunutest oli 31-aastane.

Nädalavahetuse jooksul vigastatute hulgas oli mitu teismelist. Nii said laupäeva hommikul tulistamises viga 15-aastane tüdruk ja 14-aastane poiss.

Toimetaja: Marko Tooming

Allikas: Newsweek, Chicago Sun Times

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: