New Yorgis on vägivaldne kuritegevus järsult kasvanud

USA politseinikud Texases Cedar Parkis kolme võimukandjat tabanud tulistajat kinni võtmas.
USA politseinikud Texases Cedar Parkis kolme võimukandjat tabanud tulistajat kinni võtmas. Autor/allikas: SCANPIX / AP

Juunist alates on New Yorgis järsult kasvanud vägivaldne kuritegevus ning suurenenud tulistamistes viga- ja surmasaanud inimeste arv.

Eelmisel nädalal sai USA suurimas linnas toimunud tulistamistes viga 76 ja surma 14 inimest, mida on kaks korda rohkem kui samal nädalal eelmisel aastal, vahendas väljaane New York Post. Nädala jooksul registreeriti 62 tulevahetust, samas kui eelmisel aastal oli neid 26. Surma sai mullu samal nädalal kümme inimest.

Tulevahetuste arv New Yorgis on tänavu seitsme kuuga juba suurem kui terve eelmise aasta jooksul.

Linna esindajad vaidlevad, mis on vägivalla kasvu taga, kuid linlased on asunud soetama kuuliveste, mille müük on jõudnud rekordtasemele.

New Yorgi linnapea Bill de Blasio ja politseiülem Dermot Shea on nimetanud vägivalla kasvu põhjustena viivitusi kohtute töös, kuritegelike jõukude aktiivsuse kasvu ning koroonaviiruse aegse karantiini põhjustatud frustratsiooni, vahendas ajaleht The Times.

Vägivalla kasvu üheks põhjuseks USA suurlinnades peetakse ka mustanahalise George Floydi tapmise järel 25. mail vallandunud massirahutusi ja proteste politsei vastu, mis on osalt viinud ka üleskutseteni piirata politsei võimu ja sellega ajendanud korrakaitsjaid oma tegevust ettevaatlikumaks muutma.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: