USA justiitsminister: meedia kajastab rahutusi kallutatult

USA politseinikud ühes suurimate rahutuste linnas Portlandis.
USA politseinikud ühes suurimate rahutuste linnas Portlandis. Autor/allikas: SCANPIX / GETTY IMAGES NORTH AMERICA

Meedia kajastab Ameerika Ühendriikide linnasid haaranud rassirahutusi kallutatult, lähtudes ühest kindlast narratiivist, mitte aga objektiivsest tõest, ütles USA justiitsminister William Barr.

Kirjeldada kõige enam vägivalla alla kannatavates linnades toimuvaid kokkupõrkeid "rahumeelsete demonstratsioonidena" on ajakirjanduse poolt suur möödapanek, kui tegelikult ründavad rüüstajad politseinikke ja loobivad neid kividega, rääkis Barr usutluses Fox Newsile, mida vahendas ajaleht The Times.

"Nad esitavad narratiivi. Kui sõna "narratiiv" käibele tuli, sain ma kohe aru, et oleme hädas, kuna narratiiv eeldab, et enam ei ole objektiivset tõde. Pole enam lugu sellest, mis tegelikult juhtus, lihtsalt igaühel on oma narratiiv," rääkis Barr.

President Donald Trumpi kabinetiliikme sõnul on USA meedia suures osas erapoolik.

Trump nimetas Barri justiitsministri ametisse, kes on USA-s samaaegselt ka peaprokurör, eelmisel aastal, rahustades sellega tema Vabariikliku partei juhtkonda, kuna Barr oli varasemalt samal kohal töötanud ka president George Bush seeniori kabinetis. Kuid Barr pälvis üsna pea Demokraatliku partei poliitikute kriitika, kuna toetas presidendi volituste laiendamist ja sekkus poliitilisse võitlusse.

Barr leidis, et mustanahalise George Floydi hukkumisega politseivägivallas Minneapolises vallandunud liikumine Black Lives Matter koosneb bolševikest, kes soovivad mingis vormis sotsialismi või kommunismi kehtestamist. "Nad on revolutsiooniline rühm ja nende taktika on fašistlik," ütles justiitsminister.

Barri intervjuu ilmus kaks nädalat pärast seda, kui ta käis USA Esindajatekoja ees kuulamisel, kus ta lükkas tagasi süüdistused nagu ta tegutseks president Trumpi huvides, sekkudes suuremat tähelepanu saanud juhtumitesse ja saates föderaalagente linnadesse rahutusi vaigistama.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: