ERR Lätis: mitukümmend ajaloolist autot sõitsid paraadis Riiast Cesisesse ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Riia motomuuseum ja antiikautode klubi korraldasid Riiast Läti ühte vanemasse linna Cesisesse paraadi, mille tegi edukalt kaasa üle 30 ajaloolise masina.

Retromance on üritus, mille puhuks pannakse Lätis hääled sisse Riia motomuuseumi väärikatele eksponaatidele ja erakogude sõidukitele, mis tehtud enne 1945. aastat. Eriline on, et need autod on sõidukorras ja veel erilisem, et originaalvarustuses, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Auto on toodetud 1934. aastal. Oma nooruse on sõiduk veetnud Californias - kuni 1968. aastani oli selle omanik üks daam. Sõiduk on täielikult originaalvarustuses, mis on nii vana auto puhul suur haruldus," kirjeldas Andris Klavinš kunagist Ameerika luksusuautot Packard Super Eight.

Ligi paarisajakilomeetrise teekonna Riiast Cesise ehk Võnnu lossi ette ja tagasi tegid kaasa 1930. aastaist pärit Dodge, Chevrolet, Mercedes-Benz ja paljud teised väärikas vanuses autod.

Lätis on retrosõidukid nii populaarsed, et neid võib pidulikel puhkudel ikka sõitmas näha, kuigi mõnigi paraadil osalenud mudel oli väljas esimest korda.

Kord aastas toimuv paraad on Lätis paljude jaoks kogu suve oodatumaid ettevõtmisi. Riia motomuuseumi, antiikautode klubi ning teiste autofännide koostööd on tunda nii sellel üritusel kui ka muuseumis - Baltimaade suurim autoajaloo väljapanek ongi alguse saanud fännidest.

"Kõigi autode tehniline olukord on päris hea, et osaleda liikluses ja teha seda turvaliselt. See on eeldus, et vanaautode paraadi üldse ette võtta. Loomulikult tuleb arvestada sõidukite auväärset iga, mis tähendab, et tehnilisi äpardusi võib ette tulla igal ajal. Meilgi oli täna paar sellist juhtumit, kuid midagi väga dramaatilist õnneks polnud," rääkis Riia motomuuseumi töötaja ja Läti antiikautode klubi juht Agris Šmits.

Vanu autosid aitab Lätis liikuma putitada ka Riia motomuuseumi restaureerimistöökoda - üks väheseid selliseid maailmas.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: