Koroonanähtudega inimene vilistas isolatsioonile ja uitas Narvas

Autor/allikas: ERR

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 553 haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast testi, lisandus viis positiivset testi tulemust. Üks uus juhtum pärineb Tartus tekkinud koldest ning hoolimata haigusnähtudest käis inimene näiteks Narvas erinevates kohtades.

Kolm nakatunut lisandus Tartusse ja on seotud seal 24. juulil diagnoositud juhtumiga. Praeguseks on tegemist koldega, kus on viis inimest.

Viimane selle kolde nakatunutest viibis vaatamata isolatsioonikorraldusele veel esmaspäeval Narvas ja külastas sealseid erinevaid kohti - Ingeri hotelli, Fama keskust (sealhulgas KFC, Vaba lava). Haigusnähud olid isikul kogu Narva külastuse aja.

Kolle sai alguse, kui positiivse proovi andnud haigusnähtudega tartlane külastas nii spaad, ööklubi, kino kui ka erinevaid kauplusi.

Ida-Virumaal lisandus kaks uut juhtumit. Üks neist oli haigestunud perekonna lähikontaktne, teise juhtumi puhul on positiivne testi tulemus liikunud 27. juuli statistikast 28.juuli statistikasse (tegemist on teisipäeval avaldatud perenakkuse juhtumiga).

29. juuli hommiku seisuga vajab Eestis koroonaviiruse tõttu haiglaravi kolm inimest, juhitaval hingamisel ei ole ühtegi patsienti. Uusi surmajuhtumeid ööpäeva jooksul ei lisandunud. Kokku on Eestis koroonaviirusega surnud 69 inimest.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: