Terviseamet korrigeeris koroonasurmade arvu kuue võrra väiksemaks

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Terviseamet Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Terviseamet korrigeeris alates laupäevast koroonasurmade arvu 69 pealt 63 inimesele. Andmete veelgi põhjalikumaks täpsustamiseks plaanib amet teadusuuringut.

Tervise Arengu Instituudi hallatava surma põhjuste registri käesoleva aasta (2020) esialgsed andmed näitavad, et 2020. esimeses poolaastas oli 63 juhtu surma algpõhjusega COVID-19. Lisaks on ühel juhul märgitud COVID-19 muud surma soodustanud olulise seisundina, vahendas terviseameti pressiesindaja Eike Kingsepp.

"Kuna Tervise Arengu Instituudi andmete puhul on tegemist tagantjärgi valideeritud ja kontrollitud andmetega, loetakse terviseametiga ühiselt Eestis COVID-19 tagajärjel surnud inimeste arvuks 63 inimest," ütles Kingsepp ERR-ile.

Kingsepp selgitas, et surma algpõhjus on haigus, tüsistus või vigastus, mis algatas vahetult surmale viivate haigusseisundite jada. "Surma algpõhjus võib muutuda, kui arstil on täiendavaid andmeid, mis laekuvad hiljem - näiteks histoloogia, toksikoloogia või mikrobioloogia analüüsid. Siis saadetakse uus surma põhjuse teatise dokument tervise infosüsteemi (TIS)."

"Surma põhjuse register saab surma põhjuse teatise dokumentidel andmed elektroonselt läbi tervise infosüsteemi iga tööpäev. Surma põhjuse teatise täidab arst," täpsustas Kingsepp.

"Registris vaatavad kaks kogenud arsti-kodeerijat kõik surma põhjuse teatised üle vastavalt Maailma Terviseorganisatsiooni reeglitele ja juhistele. Oluline on lisada, et tegu on esialgsete andmetega, mida täiendame üks kord kuus," lisas ta veel.

Kingsepa sõnul on andmete täpsustamiseks plaanis teadusuuring, kus kõik COVID-19 positiivse testi andnud ja hiljem surnud isikute haiguslood vaadatakse tervise infosüsteemis läbi ja täpsustatakse, kas isik suri koroonasse või koos koroonaga.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: