Kuressaare haigla ja hooldekodu kehtestasid taas külastuskeelu

{{1596448260000 | amCalendar}}
Foto: Margus Muld/ERR

Kuressaare haigla andis teada, et alates teisipäevast on koroonaviiruse epidemioloogilise olukorra tõttu taas keelatud neil ravil olevate haigete ja hooldekodu elanike külastamine.

Haigla möönab, et inimlikel põhjustel on haigete külastamine raviosakonnaga kokkuleppel siiski lubatud, juhul kui külastaja on terve, patsiendil või tema pereliikmel puudub kokkupuude mõne koroonakontaktsega viimase 14 päeva jooksul, patsiendil pole respiratoorset haigust ega palavikku üle 37,5 ning kui patsient või mõni tema pereliige pole viibinud kõrge nakatumismääraga riigis viimase 14 päeva jooksul. Nende riikide nimekirja leiab siit.

Kuressaare haiglajuhtidele teadaolevalt on praegu Saaremaa koroonaviirusest küll puhas, aga arvestades kevadist puhangut tahetakse pigem ennetavalt juhtida tähelepanu jätkuvale viiruseohule.

"Praegusel juhul me oleme seda piiranud sedavõrd, et raviüksus peab olema informeeritud, külastus peab olema kokkulepitud. Kõikvõimalikel humaansetel põhjustel on külastamine siiski võimalik," ütles Kuressaare haigla juhatuse liige Märt Kõlli "Aktuaalsele kaamerale" ja kinnitas, et ambulatoorseid vastuvõtte ei piirata.

"Me mitte midagi muud ei tee. Me lihtsalt tahame hoida neid haigeid, kes on kõige suuremas riskigrupis ja see tähendab ikkagi hospitaliseeritud haigeid," lisas Kõlli.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: