Rakvere haigla keelab viiruseohu tõttu haigete külastamise

Rakvere haigla.
Rakvere haigla. Autor/allikas: Rh.ee

Rakvere haigla piirab kasvanud viiruseohu tõttu alates kolmapäevast haigete külastamist. Haigeid ei saa külastada ka Kuressaare haiglas ja hooldekodus.

Rakvere haigla andis teada, et seoses koroonaviiruse võimaliku levikuga piiravad nad patsientide külastamist alates 5. augustist. Küll aga tohib haigetele viia pakke haigla registratuuri.

Kui patsiendi külastamine on vältimatu, on see lubatud vaid äärmisel vajaduse ning seda võimaldatakse ühele lähisugulasele eelneval kooskõlastusel raviosakonnaga. Külastaja peab olema teadaolevalt terve, ta ei tohi olla käinud viimase kahe nädala jooksul kõrge nakkusriskiga riigis ega puutunud kokku sellisest kohast tulnud inimestega.

Haigetele võib viia isiklikke esemeid (hügieenitarbed, prillid, proteesid, sussid jms) ja pika säilivusajaga, külmikut mittevajavaid sööke ja jooke. Pakid peavad olema varustatud nii patsiendi kui ka osakonna nimega ning need toimetatakse patsientideni päeva jooksul.

Esmaspäeval teatas haigete ja hooldekoduelanike külastamiskeelust ka Kuressaare haigla, viidates kasvanud nakkusriskile.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: