Uue ühenderakonna nimeks saab Eesti Tulevikuerakond

Elurikkuse erakonna valimispidu, Artur Talvik ja Toomas Trapido
Elurikkuse erakonna valimispidu, Artur Talvik ja Toomas Trapido Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Elurikkuse Erakonna ja Eesti Vabaerakonna liikmed valisid kolm nädalat kestnud nimeotsingu lõpuks uuele ühenderakonnale nimeks Eesti Tulevikuerakond, lühendiga TULE.

Kahe erakonna liikmed pakkusid välja üle saja erineva nime, mis viies valikuvoorus läbi hääletati ning Eesti Tulevikuerakond võitis ülekaalukalt 19 punktiga. Kokku osales viimases hääletusvoorus 12,7 protsenti kahe erakonna liikmetest ning valiti 10 nime vahel.

"Kahe erakonna liiikmed valisid uuele ühenderakonnale hea ja sobiva nime, sest julgen väita, et mõlemad erakonnad soovivad aktiivselt just Eesti tulevikku kujundada, mitte niivõrd olemasolevas kinni olla ning pisimuudatustega tegeleda," ütles Elurikkuse Erakonna värske peaministrikandidaat Toomas Trapido.

"Selge see, et igavesti ei saa ka tulevikus olla, aga uut nime hakkame otsima vast siis, kui Eesti on saanud tõeliselt jätkusuutlikuks ning päriselt kodanike ühiskonnaks," lausus Trapido.

"Kes minevikku ei mäleta, see elab tulevikuta. Meie mäletame minevikku. Aga me ei taha selles elada. Me tahame koos luua paremat tulevikku, mis rajaneb varasemalt omandatud teadmistel ja arusaamadel. Traditsioonid. Kõik uus on ammu unustatud vana," tõdes Eesti Vaberakonna juhatuse liige Heiki Lill.

"Kahe erakonna juhatuste vaheline läbirääkimiste periood on läbi saanud. Nüüd on aeg anda erakondade liikmetele otsustushoob. Saame 20. augustil teada, kas meie ühine pingutus on olnud seda kõike väärt. Tulevik on meie kõigi eneste kätes," lisas ta.

Elurikkuse Erakonna ja Eesti Vabaerakonna ühine üldkogude toimumise aeg on planeeritud 20. augustiks Tartusse, aga kuna ülikoolilinnas on puhkenud viirusepuhang, siis on võimalik, et tekib vajadus üritus mõnes muus linnas läbi viia.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: