Vabaerakond ja Elurikkuse Erakond ühinesid Tulevikuerakonnaks

Neljapäeval kinnitasid Eesti Vabaerakonna ja Elurikkuse Erakonna üldkogud juba varem juhatuste poolt alla kirjutatud ühinemislepingu, mis andis Eesti Tulevikuerakonnale legitiimse aluse.

Endine Vabaerakonna juht Heiki Lill ja endine Elurikkuse Erakonna juhatuse liige Lauri Tõnsporg märkisid ühises avalduses, et koroonakriis on näidanud meie tänase tehnoloogilise tsivilisatsiooni haprust ja haavatavust ning vajadust paljud väärtused ja tegevusviisid ümber hinnata ja ümber korraldada.

"Selleks on vaja tarkust ja julgust. Poliitiliste kriiside korral valime pahatihti pooli, mõistmata sügavamalt, mis tegelikult toimub. Kui arusaamine saabub, võib olla juba liiga hilja. Palju suurem ja tõsisem väljakutse on aga looduskeskkonna ohjeldamatu hävitamine, mis lähendab inimkonda hukule kiiremini ja kindlamini, kui ükski poliitiline kriis. Kõike seda tuleb mitte üksi tähele panna, vaid kõik see nõuab ka kiiret ja tarka tegutsemist," kirjutasid Lill ja Tõnspoeg ühinemisteates.

Tulevikuerakond ehk TULE teatas, et valmis ollakse koostööks kõigi poliitiliste jõududega, et Eesti poliitika "lahti raputada praegusest stagnatsioonist ja erakondlikust vägikaikavedamisest".

"Liiga palju aega kulub teineteisele vastandumisele, selle asemel, et erakondade üleselt midagi sisulist korda saata. Me peame suunama poliitika taas tegelema põhilisega – Eesti rahva elu seadmisega parimal ja missioonitundlikemal moel selles suures ja keerulises, paraku ka ohtlikus maailmas," teatas Tulevikuerakond.

 

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: