Mainor ehitab Ülemistele hariduskompleksi

Mainor Ülemiste ehitab linnaku südamesse Valukoja tänavale kaks koolimaja ning lasteaiahoone. Ehitus peaks algama järgmise aasta kevadel, koolimajad peaksid õppetööks uksed avama 2022. aasta sügisel. Maksma läheb kompleks 17 miljonit eurot.

Ülemiste linnakus tegutsevad Kalli-Kalli lasteaed, Emili kool ning ingliskeelne Tallinna rahvusvaheline kool kolivad hariduskompleksi valmides kõik sinna kokku.

Uute majade ehitamise plaan oli juba pikemat aega õhus, sest linnakus asuvatele lasteaiale ja koolidele on praegused ruumid kitsaks jäänud, ütles ERR-ile Mainor Ülemiste innovatsioonijuht Ursel Velve. "Kiire kasvu juures praegune maja aadressil Keevise 2 jääb neile väikeseks," märkis ta.

Uude hariduskompleksi kolivad nii kohalikud kui rahvusvahelised õppeasutused lasteaiast kõrgkoolini, tulevikus mahutavad majad kokku kuni 850 last, ütles Velve. Tallinna rahvusvahelises koolis hakkab Ülemistel õppima kuni 400 õpilast, Emili koolis kuni 300 õpilast ning lasteaias kuni 100 last. Lisaks pakutakse kompleksis lastehoiuteenust kuni 50 lapsele.

Hariduskompleks ehitatakse olemasoleva Ülemiste tervisekeskuse kõrvale. Lisaks hoonetel rajatakse spordiväljak. Velve sõnul algab ehitamine ideaalis 2021. aasta kevadel ning koolid avavad uksed 2022. aasta sügisel.

Lasteaed ja koolid kuuluvad AS Mainori gruppi. Hariduskompleksi arendamisega tegeleb grupi ettevõte Mainor Ülemiste. Kompleksi investeeritakse ligikaudu 17 miljonit eurot.

Maja, mis peaks panema lapsed liikuma

Velve sõnul on lasteaed ja kool mõeldud nii värsketele elanikele kuid ka Mainori rahvusvahelistes ettevõtetes töötavatele välistalentitele. "Lisaks on viimasel ajal näidanud ka tõusutrendi meie kohalikud talendid, kes naasevad kodumaale, kuid soovivad lastel jätkata õpinguid rahvusvahelise IB õppekava järgi," lausus Velve.

Mõlemad koolid on veidike erinevad tavapärastest haridusasutustest. Tallinna rahvusvahelises koolis õpitakse rahvusvaheliselt tunnustatud IB (International Baccalaureate) õppekava järgi. Emili koolis on aga põhirõhk õpilaste digioskuste arendamisel ning suuremas mahus inglise keele arendamisel, ütles Velve.

"Samuti on Emili koolis kooli klassid väiksemad ja hinnete andmise asemel seatakse õpilastega üheskoos iganädalaselt personaalseid eesmärke," lausus Velve. Kooli arengukavas on eesmärgiks seatud, et 2024. aastaks kasvab Emili kool täiemahuliseks põhikooliks.

Uus kompleks ehitatakse lapsed liikuma paneva kooli põhimõtetel, ütles Velve. "Ehk õpilastel on võimalik pikemaid vahetunde veeta värskes õhus selleks spetsiaalselt disainitud kooli katusemaastikul," lausus ta.

Mainor Ülemiste pöördus linnavalitsuse poole hariduskompleksi detailplaneeringu algatamise sooviga tänavu veebruaris. Käesoleval nädalal kinnitas linnavalitsus oma istungil detailplaneeringu algatamise. Lisaks hoonekompleksile ja spordiväljakule rajatakse kinnistule juurdepääsuteed ja parkla. Valukoja 7 kinnistu kuulub Mainor Ülemistele.

Mainor avab järgmisel nädalal Ülemiste Citys ka 81 üürikorteriga 13-korruselise majutushoone. Korterid on eelkõige mõeldud linnakus asuvatele ettevõtetele lühi- ja pikaajaliseks rendiks, aga ka läbi lennujaama saabuvatele turistidele ja ärireisidele saabujatele. Lurichi nime kandvas majas on lisaks korteritele pood, restoran, tervisemaja ja spordiklubi.

Ülemiste City juht Margus Nõlvak ütles, et Ülemiste City uus eesmärk on toimida täiesti iseseisva linnana. "Soovime tagada kõigi eluks vajalike kaupade ja teenuste kättesaadavuse ning mitmekülgse transpordiühenduse kogu ilmaga," märkis Nõlvak.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: