Narva piiriületus on vähenenud pea 95 protsenti

Autor/allikas: Sergei Stepanov/ERR

Narva piiripunkti juht politsei kolonelleitnant Üllar Kustala ütles ERR-ile, et Narvas oli juulis pea 95 protsenti vähem piiriületamisi kui möödunud aasta juulis.

"Kui eelmisel suvel ületas Narva piiripunktis piiri päevas umbes 10 000 inimest, siis praegu umbes 450 inimest," ütles Kustala.

Tänavu juulikuus ületasid Narvas piiri 14 222 inimest, 1220 sõiduautot ja 5272 veoautot. Reisibussid piiri ületanud ei ole. Möödunud aasta juulis oli aga Narva piiripunktis piiri ületanud 397 648 inimest, 49 352 sõiduautot, 6393 veoautot ja 2775 reisibussi.

Kustala sõnul ületavad piiri inimesed, kellele on see kehtivate reeglitega lubatud. Lubatud on see veoautojuhtidele ning Euroopa Liidu kodanikele, Euroopa Liidu elanikele ja Venemaa Föderatsiooni kodanikele, kui nende reisi eesmärgiks on naasmine koju, sõit arstile, matustele või transiit.

Alates 18. märtsist on Venemaa piir teiste riikide kodanikele ja kodakondsuseta inimestele koroonaviiruse leviku tõttu suletud. Juuni alguses avas riik piirid osaliselt.

Toimetaja: Liisbeth Rats

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: