Balti miinituukrid teisaldasid Narva lahes lõhkekehi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Kaitseväe video/ERR

Balti miinituukrid lõpetasid Narva lahes lõhkekehade teisaldamise.

Nädal aega kestnud Balti miinituukrite ühisoperatsioonil sukelduti kümne lõhkekeha juurde, millest kuus teisaldati ja lõhati. Tegu oli Teise ilmasõja aegsete kontaktmiinide ja torpeedodega, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kokku oli tuukritel selles Narva lahe piirkonnas teada 30 objekti.

"Ülejäänud osutusid erinevateks lõhkekehade tükkideks, mida ei olnud otstarbekas liigutada. Aga kõik, mida meil oli plaanis liigutada, meil seekord ka õnnestus," rääkis mereväe tuukrigrupi ülem vanemleitnant Priit Kaasikmäe.

Samas asub ka Saksa torpeedokaatri vrakk, millelt oli hakanud kütust lekkima. Eelmisel nädalal kõrvaldas politsei- ja piirivalveamet koostöös Tuukritööde OÜ-ga seal merereostust ja sulges vrakis olnud ava, mille kaudu kütus välja oli imbunud.

Vrakile sukeldusid Leedu tuukrid, lätlased ja eestlased olid pinnal.

"Selle vraki ümber on palju miine, mis on kas vahetus kontaktis selle vrakiga või umbes üks-kaks meetrit eemal. Nende ülesanne oli miinid kaardistada ja võimalikult ohutult vrakist eemale viia, et tulevikus mõelda, mis selle vrakiga saab. See vrakk on tagurpidi seal - et kas seal on veel vaja tulevikus pumbata, siis oleks see võimalikult ohutu," selgitas Kaasikmäe.

Vrakk asub 36 meetri sügavusel. Kogu sukeldumise ala sügavus oli 30-40 meetrit. Balti riikide lubatud sukeldumissügavus on 55 meetrit.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: