Ööpäevaga lisandus kuus positiivset koroonatesti

Koroonaviiruse testimine
Koroonaviiruse testimine Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Viimase ööpäevaga analüüsiti Eestis 1046 esmast koroonaviiruse testi, millest kuus osutusid positiivseks.

Rahvastikuregistri andmete järgi laekus kaks positiivset testi tulemust Tallinnasse, üks Tartusse, üks Võrumaale ja üks Ida-Virumaale. Ühel positiivse testitulemuse andnul puudus rahvastikuregistris registreeritud elukoht. 

Ida-Virumaa uue koroonajuhu puhul on tegemist nakatunu lähikontaktsega. Üks koroonaviirusesse nakatunud tallinlane puutus viirusega kokku reisil olles, teise tallinlase nakatumise allikas on hetkel teadmata. Tartu ja Võrumaa juhtumite puhul on nakkusallikas samuti selgitamisel.

16. augusti hommikuse seisuga vajab Eestis koroonaviiruse tõttu haiglaravi seitse inimest, juhitaval hingamisel ei ole ühtegi patsienti. Koju saadeti üks inimene, uusi koroonaviiruse haigusjuhtumeid ei avatud.

Uusi surmajuhtumeid ööpäeva jooksul ei lisandunud, kokku on Eestis koroonaviirus nõudnud 63 inimese elu. Haiglates on lõpetatud 398 COVID-19 haigusjuhtumit 385 inimesega.

Eestis on haigusest tervenenud 1976 inimest. Neist 1501 inimese ehk 76 protsendi haigusjuhtum on lõpetatud, 475 inimese puhul on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil ehk ootab tervenemise kinnitamist.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 8,4.

Eestis on kokku tehtud ligi 135 000 esmast testi, nendest 2190 ehk 1,6 protsenti on olnud SARS-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: