Rae vald laseb paika panna parima trammitrassi Ülemiste ja Jüri vahel

Rae vald kuulutas välja hanke, mille eesmärk on leida parim teostatav asukoht trammi trassile Ülemistest kuni Jürini. Esimese etapis soovib vald luua ühenduse kuni Tallinna piiril asuva Peetri alevikuni.

Hanke võitjal tuleb analüüsida erinevaid marsruute, hinnata nende teostatavust, leida peatuste asukohad ja võrrelda võimalust kogu trassi tehniliseks teostamiseks. Esitada tuleb ka väljavalitud trassi ja depoo väljaehitamise hinnanguline maksumus, teatas vald.

Abivallavanem Priit Põldmäe sõnul on projekt kulukas ja seetõttu jagatakse see etappidesse. "Esimeses etapis on oluline ühenduse tagamine Peetri alevikuga, kus elanike ja töökohtade kontsentratsioon on kõige suurem," ütles Põldmäe.

Rae valla hinnangul suurendaks trammiühendus oluliselt ühistranspordi kasutamist Rae vallas ja vähendaks igapäevast pendelrännet autoga liiklemisel.

Rae vald näeb vallavanem Madis Sariku sõnul trammivõrgustikku ühistranspordi süsteemi "selgroona".

"Rae vald on ainuke Eesti omavalitsus, kellel on Tallinna kesklinnaga ühine piir. Tramm on kõige tõhusam linnatranspordiliik, mille kasutuselevõtt on muutnud inimeste liikumisharjumusi ka teistes sarnastes valdades Euroopas. Planeeritav lahendus suurendaks märkimisväärselt ühistranspordi kiirust ja mugavust meie elanikele, aga ka nendele, kes meie valda tööle käivad," ütles Sarik.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: