Reaalkooli direktor: õpetajate koormus kindlasti suureneb ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Kui õpetajad peavad hakkama lapsi sel sügisel õpetama nii klassiruumis kui haigestumisjuhu korral distantsõppes, siis kindlasti koormus suureneb, kuid rahas seda kompenseerida pole praeguse seisuga võimalik, ütles "Aktuaalses kaameras" Tallinna reaalkooli direktor Ene Saar.

Uuest õppeaastast algab kõik Eesti koolides tavapäraselt, kuid näiteks tehakse 1. septembri aktuseid väiksemale rahvahulgale korraga ning nakkusjuhtumi ilmnemisel läheb terve klass kaugõppele, teatas kolmapäeval haridusminister Mailis Reps.

Saare sõnul oli see kõigi ootus, et kooliga alustatakse tavapäraselt. "Lapsevanemate jaoks oli oluline sõnum, et lapse võib soovi korral jätta ka koduõppele, aga siis vastutab õppetöö läbiviimise eest lapsevanem," ütles ta.

Kui mõni klass peaks nakkusjuhtumi tõttu minema kaugõppele, siis tekib õpetajatel lisakoormus, sest ta peab kahel viisil õpetama. Palgalisa pole aga tõenäoliselt siis võimalik maksta, nentis Saar. "Hetkel ma ei näe seda eelarves, et mul oleks seda võimalik teha. Haridusministeerium andis märku, et kõha või nohu korral jääb inimene kohe koju, ka täiskasvanu, sain mina aru. Koormus nii inimeste kui rahalise poole pealt hakkab kindlasti siis tulema," lausus Saar.

Õppetöö ja õpilaste liikumise hajutamise kohta märkis Saar, et vahetundidel muutub see keerukaks, kuid mitte võimatuks. "Meie vanas majas, mis kunagi ehitati 300 õpilasele, käib igapäevaselt 700 pluss veel ülejäänud kõik söömas. Korralduslikult saab seda teha. Me hajutame oma liikumist, et korraga ei lähe 150 või 180 õpilast sööma, seda me oleme kindlasti mõelnud, kuidas seda hajutada. Oleme mõelnud ka sellele, et meil on suur aula, mis on vahetundideks avatud, ka see annab võimaluse hajutamiseks," rääkis ta.

Tallinn rahab, et õppetöö ei seiskuks

Tallinna linnapea Mihhail Kõlvarti sõnul on pealinna eesmärk, et viiruse teise laine tulles ei seiskuks töö linnaasutustes ja koolides.

Selleks töötatakse välja meetmed, kuidas vältida olukorra halvenemist viiruse eri stsenaariumite puhul. Igal linnaasutusel tuleb läbi mõelda oma töökorraldus kolme võimaliku stsenaariumi – rohelise, kollase ja punase korral.

Kõlvart lisas, et koolide puhul on eesmärk, et poleks vaja neid kõiki jälle sulgeda, vaid otsustada tuleb juhtumipõhiselt. Kõlvart kinnitas, et linna plaan ei erine haridusministeeriumi plaanist.

"Meie eesmärk on, et kui olukord hakkab halvenema, et meie meetmed võimaldaksid haridusasutustel töötada nii, et ei oleks vaja uksi kinni panna. Et meie meetmed aitaksid kollase stsenaariumi puhul asutustel uksed lahti hoida, et ei tuleks rakendada punast stsenaariumi, kui tuleb asutused kinni panna," rääkis Kõlvart "Aktuaalsele kaamerale".

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: