Ööpäevaga lisandus 21 positiivset koroonatesti

Koroona eemalehoidmise vahendid parimate koolilõpetajate vastuvõtul.
Koroona eemalehoidmise vahendid parimate koolilõpetajate vastuvõtul. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 1152 haigust koroonaviiruse esmast testi, millest 21 testi tulemus osutus positiivseks.

Rahvastikuregistri andmete järgi laekus kümme positiivset testi tulemust Harjumaale, üheksa Ida-Virumaale, üks Jõgevamaale ning üks Võrumaale.

Harjumaa juhtumite puhul oli ühel juhul tegemist perekondliku nakatumisega, ülejäänud üheksa värske juhtumi asjaolud ja nakkusallikas on hetkel tuvastamisel.

Kolm Ida-Virumaa uut koroonaviiruse juhtu on seotud Estonia kaevanduse koldega, kahel juhul nakatusid baaris Jõhvi Kelder viiruse saanud inimese peretuttavad. Kolm Ida-Virumaa uut nakatunut on seotud nakatumisega pere- ja tutvusringkonnas. Ühel juhul on nakkusallikas selgitamisel.  

Võrumaa nakatunu puhul on tegemist Tartu ülikooli kliinikumi tervishoiutöötajaga, Jõgevamaa uus nakkusjuht on seotud reisimisega.

Ida-Virumaa kahe koldega on seotud ligi 30 uut haigusjuhtu 

Ida-Virumaa nii-öelda Jõhvi Keldri koldega on tänaseks seotud üheksa baari külastajat, kellest kaks on Estonia kaevanduse töötajad. Koldega on kokku seotud 15 inimest, neist  kuus on baaris viibinute pereliikmed ja tuttavad.

Estonia kaevanduses on kokku nakatunud 12 töötajat, neist kaks esimest viibisid meelelahutusasutuses Jõhvi Kelder. Lisaks on haigestunud neli kaevanduse töötajate pereliiget ja tuttavat. Kuna kaks esimest Jõhvi Keldris nakatunud töötajat lähevad arvestuslikult Jõhvi Keldri kolde arvestusse, on Estonia kaevanduse koldega seotud hetkel 14 koroonaviiruse juhtu. 

Haiglaravi vajajate arv kasvas ühe inimese võrra

Laupäeva, 22. augusti hommikuse seisuga vajab Eestis koroonaviiruse tõttu haiglaravi 11 inimest, juhitaval hingamisel ei ole ühtegi patsienti.

Koju ei saadetud ööpäeva jooksul ühtegi inimest, avati üks uus COVID-19 haigusjuhtum.

Uusi surmajuhtumeid ööpäeva jooksul ei lisandunud, kokku on Eestis koroonaviirus nõudnud 63 inimese elu. Tänaseks on haiglates lõpetatud 400 COVID-19 haigusjuhtumit  387 inimesega.

Laupäevase seisuga on tervenenud 2024 inimest. Neist 1543 inimese (76,3 protsenti) haigusjuhtum on lõpetatud, 481 inimese puhul (23,8 protsenti) on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil ehk ootab tervenemise kinnitamist. 

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 9,0.

Eestis on kokku tehtud üle 140 000 esmase testi, nendest 2265 ehk 1,6 protsenti on olnud SARS-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed. Koroonatestide täpsemat statistikat saab vaadata www.terviseamet.ee/koroonakaart.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: