Lisandus seitse positiivset koroonatesti

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti 454 koroonatesti, millest seitse osutusid positiivseks. Pühapäevse seisuga on viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 9,1.

Rahvastikuregistri andmete järgi laekus viis positiivset testitulemust Ida-Virumaale, üks Harjumaale Tallinnasse ja üks Tartumaale.

Tartumaa uue koroonajuhu puhul on tegemist nakatunu lähikontaktsega, Harjumaale lisandunud juhu nakkusallikas on hetkel teadmata.

Neli Ida-Virumaa uut koroonaviiruse juhtu on seotud Estonia kaevanduse koldega, haigestusid üks töötaja ja kolm koldega seotud inimeste lähikontaktset. Ühe juhtumi asjaolud on selgitamisel.

Ida-Virumaa kahe koldega on seotud üle 30 haigusjuhu

Ida-Virumaa nii-öelda Jõhvi Keldri koldega on tänaseks seotud üheksa baari külastajat, kellest kaks on Estonia kaevanduse töötajad. Koldega on kokku seotud 15 inimest, neist kuus on baaris viibinute pereliikmed ja tuttavad.

Estonia kaevanduses on kokku nakatunud 13 töötajat, neist kaks esimest viibisid meelelahutusasutuses Jõhvi Kelder. Lisaks on haigestunud seitse kaevanduse töötajate pereliiget ja tuttavat. Kuna kaks esimest Jõhvi Keldris nakatunud töötajat lähevad arvestuslikult Jõhvi Keldri kolde arvestusse, on Estonia kaevanduse koldega seotud hetkel 18 koroonaviiruse juhtu. 

Haiglast sai koju kaks inimest, avati üks uus juhtum

23. augusti hommikuse seisuga vajab Eestis koroonaviiruse tõttu haiglaravi 10 inimest, juhitaval hingamisel ei ole ühtegi patsienti. Koju saadeti kaks inimest, avati üks uus COVID-19 haigusjuhtum. Uusi surmajuhtumeid ööpäeva jooksul ei lisandunud, kokku on Eestis koroonaviirus nõudnud 63 inimese elu. Tänaseks on haiglates lõpetatud 402 COVID-19 haigusjuhtumit  389 inimesega.

Tänase seisuga on tervenenud 2024 inimest. Neist 1 543 inimese (76,2%) haigusjuhtum on lõpetatud, 481 inimese puhul (23,8%) on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil ehk ootab tervenemise kinnitamist.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 9,1.

Eestis on kokku tehtud ligi 141 000 esmase testi, nendest 2272 ehk 1,6 protsenti on olnud SARS-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: