Lähisuhtevägivalla tõttu on tänavu elu kaotanud kaheksa inimest

Foto: palunabi.ee

Sel aastal on kasvanud raskete vigastuste või surmaga lõppenud lähisuhtevägivalla juhtumite arv. Ligi kaheksa kuu jooksul on toime pandud 25 raske tagajärjega lähisuhtevägivalla kuritegu, elu on kaotanud kaheksa inimest.

Eelmise aasta samaks ajaks oli raskeid kuritegusid toimunud 20 ja hukkunuid kolm.

"Tavapäraselt ikkagi paarisuhtes toimub see ja kui varasemalt olid naised rohkem hukkunud, siis jällegi seda aastat, seda kaheksat kuud vaadates on hukkunute hulgas rohkem mehi. Kas on ühise alkoholitarvitamise käigus saabunud ühe või teise isiku surm, aga on ka neid, kus täiesti kaine peaga on toime pandud tapmine," rääkis politsei- ja piirivalveameti lähisuhtevägivalla juhtivametnik Kati Arumäe.

Üleüldine lähisuhtevägivallast teada andmine on selle aasta kaheksa kuuga püsinud samas suurusjärgus varasemate aastatega. See kasvab, aga tasapisi. Täpselt sama ütles ka sotsiaalkindlustusameti ohvriabi talituse juht Mari Tikerpuu, kes aga lisas, et eriolukorra ajal anti neile lähisuhtevägivallast teada murettekitavalt vähe.

"Siin me võime erinevaid hüpoteese õhku visata. Inimestel ei olnud võimalik, tulenevalt sellest, et nad olid kodus, see aeg sellest vägivallatsejast eemalolekuks oli niivõrd lühikene või neil ei olnudki neid kanaleid, miskaudu kuskile pöörduda," rääkis Tikerpuu.

Nüüdseks on olukord taastunud ja lähisuhtevägivallaohvrid võtavad taas Ohvriabiga rohkem ühendust. Ohvriabisse ja politseisse pöördub aga vaid kolmandik lähisuhtevägivalla ohvritest.

"Kui me teame seda statistikat, kui umbes 10 000 pöördumist on see aasta olnud, siis me võime statistiliselt öelda, et tegelikult see mastaap on 30 000 kanti või veel rohkem," ütles Tikerpuu.

Ohvriabi kriisitelefon on 116 006.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: