Eesti haigestumus 100 000 elaniku kohta kerkis veelgi

Koroonaviiruse test.
Koroonaviiruse test. Autor/allikas: Pixabay

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 1378 haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast testi, millest 14 testi tulemus osutus positiivseks. Viimase kahe nädala haigestumus 100 000 inimese kohta on 11,4.

Rahvastikuregistri andmete kohaselt jagunesid positiivsed koroonaviiruse testi tulemused võrdselt Harjumaa ja Ida-Virumaa vahel, teatas terviseamet.

Ida-Virumaal on kokku üle 70 haigestunu

Kaks Ida-Virumaa haigestunut on Estonia kaevanduse töötajad ning kolm kaevanduse töötajate lähikontaktsed. Ühel juhul oli haigestunu lähikontaktis reisilt naasnud inimesega, ühel juhul on haigestumise asjaolud selgitamisel.

Estonia kaevanduses on kokku nakatunud 23 töötajat, neist kaks esimest viibisid meelelahutusasutuses Jõhvi Kelder. Lisaks on haigestunud 18 kaevanduse töötajate pereliiget ja tuttavat. Kuna kaks esimest Jõhvi Keldris nakatunud töötajat lähevad arvestuslikult Jõhvi Keldri kolde arvestusse, on Estonia kaevanduse koldega seotud hetkel 39 koroonaviiruse juhtu.

Ida-Virumaa nii-öelda Jõhvi Keldri koldega on tänaseks seotud üheksa baari külastajat, kellest kaks on Estonia kaevanduse töötajad. Koldega on kokku seotud 15 inimest, neist kuus on baaris viibinute pereliikmed ja tuttavad.

Ojamaa kaevanduse koldega on seotud seitse inimest. Kokku jälgib terviseameti Ida regioon enam kui 500 inimest, kellest 72 on haigestunud.

Seitsmest viimase ööpäeva lisandunud Harjumaa nakatunust kaks on koroonaviiruse kandja lähikontaktsed, ülejäänud viiel juhul on nakkusallikas selgitamisel.

25. ja 26 augustil lisandunud Harjumaa seitsmest juhust kaks olid sisse toodud Euroopast, kolmel korral sai nakatunu koroonaviiruse oma pereliikmelt või tuttavalt. Kahel juhul nakkusallikat täielikult välja selgitada ei õnnestunud.

Haiglaravil kümme inimest

26. augusti hommiku seisuga vajab Eestis koroonaviiruse tõttu haiglaravi kümme inimest, juhitaval hingamisel ei ole ühtegi patsienti. Avati üks uus juhtum ning üks inimene viidi COVID-19 osakonnast üle teise osakonda.

Eestis on kokku tehtud ligi 145 000 esmast testi, nendest 2325 ehk 1,6 protsenti on olnud SARS-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: