Lukas: Estoniale uue juhi leidmisega ei tasu viivitada

Tõnis Lukas.
Tõnis Lukas. Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Kultuuriminister Tõnis Lukas (Isamaa) ütles, et Estonia teatrile uue juhi leidmiseks läbi viidava konkursi välja kuulutamisega ei tasu viivitada. Lukase sõnul on Estonia nõukogu Aivar Mäe küsimuses käitunud tasakaalukalt.

"Ma leian, et on väga õige kiiremas korras välja kuulutada uus konkurss, et leida Estoniale järjekordne ettevõtlik juht, kes teatrit praeguses olukorras edasi viiks, sellega ei tasu viivitada," ütles Lukas ERR-ile.

Estonia nõukogu esimees Ivari Ilja ütles ERR-ile, et konkurss uue juhi leidmiseks kuulutatakse välja järgmisel nõukogu elektroonilisel koosolekul, mis peetakse lähiajal.

Lukas rääkis, et Aivar Mäe oli oma lahkumisest nõukogu esimehele teada andnud juba enne neljapäevast nõukogu istungit. "Mingit kauplemist või tingimuste esitamist selles ei olnud. See sisu on ikkagi puhtalt Estonia teatri tulevikuga seonduv ja kõik isiklikud vaidlused hoitakse sellest lahus," sõnas Lukas.

Nõukogu otsustas Aivar Mäele maksta ka kuue kuu palga suuruse hüvitise, ehk ligi 40 000 eurot. Selle maksmise osas oli Lukase sõnul nõukogu konsensuslik. "Küllap siis nõukogu liikmed arvavad, et see on õige," lausus Lukas.

"Ma arvan, et nõukogu on antud olukorras käitunud väga tasakaalukalt. Ja Aivar Mäe selleks, et Estonia teater saaks edasi minna ja teatritegevust ei mõjutaks oluliselt see administratsiooni ümber puhkenud segadus, käitus lahkumisavaldust tehes õigesti," kommenteeris Lukas.

Lukas rääkis, et kui Mäe käitumise osas peaks selguma täiendavaid asjaolusid, siis saab nõukogu anda oma otsusele maksta Mäele hüvitist uue hinnangu.

Rahvusooper Estonia nõukogu kogunes neljapäeval arutama majavälise usaldusisiku raportit rahvusooperi töökeskkonna ja selle probleemide kohta. Raport puudutab täpsemalt Aivar Mäe käitumist ja töötajate etteheiteid. Aivar Mäe teatas koosoleku alguses, et lahkub ametist.

Politsei alustas 26. juunil seksuaalse ahistamise paragrahvi alusel meneltlust selgitamaks välja sündmuste kulg ja episoodid.

Mäe on palganud advokaat Paul Kerese, kes on süüdistanud ajakirjandust ja pidas ka üheks tõenäoliseks võimaluseks meedia vastu kohtusse minemist.

Politsei- ja piirivalveameti pressiesindaja ütles reedel ERR-ile, et politsei uurimine ei ole lõppenud ning menetlus kestab edasi. Üksikasju politsei pressiesindaja sõnul kommenteerida ei saa.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: