Valitsuskomisjon hakkab iseseisvuse taastamise 30. aastapäeva ette valmistama

Üheslaulmine lauluväljakul 2018. aastal.
Üheslaulmine lauluväljakul 2018. aastal. Autor/allikas: Kairit Leibold/ERR

Loodav valitsuskomisjon hakkab ette valmistama Eesti iseseisvuse taastamise 30. aastapäeva suurejoonelist tähistamist 2021. aastal, mille peamiseks sihtrühmaks on kuni 30-aastased inimesed ning ürituste keskmes taasiseseisvumispäeva tasuta kontsert Tallinna lauluväljakul ja Eesti eri paigus.

Riigisekretär Taimar Peterkop kirjutab valitsuse korralduse seletuskirjas, et loodava valitsuskomisjoni ülesandeks on tagada iseseisvuse taastamise 30. aastapäeva väärikas ja meeldejääv tähistamine, tehes selleks vajalikud kõige olulisemad põhimõttelised otsused. Komisjoni juhiks saab peaminister ja sinna kuuluvad veel haridus- ja teadusminister, kultuuriminister, rahandusminister, siseminister, välisminister ja riigisekretär.

Peamised tegevused iseseisvuse taastamise 30. aastapäeva tähistamise raames on oluliste ajaloosündmuste tähistamine, mille keskmes on taasiseseisvumispäeva tasuta kontsert Tallinna lauluväljakul ja Eesti eri paigus, iseseisvuse taastamisse panustanud ühenduste ja inimeste tunnustamine ning samuti okupatsiooniaegse vastupanuvõitluse tähtsustamine.

"Eesmärk selle päeva tähistamisel on jõuda sündmuste ja kommunikatsioonitegevuste kaudu võimalikult paljude Eesti inimesteni, pidades silmas peamise sihtrühmana kuni 30-aastaseid inimesi. Seetõttu on kavas noortele mõeldud ideekorjeprojekti "Minu vabariik" käivitamine, temaatilised näitused koostöös "Vabamu" ja Rahvarinde muuseumiga, külalistunnid "Elav ajalugu" koolides, temaatilised saatesarjad ja eriprojektid ERR-is ja teistes meediakanalites," märgib riigisekretär.

Iseseisvuse taastamise 30. aastapäeva sündmused algavad 2020/2021 aastavahetusel ning kestavad kuni 13. septembrini 2021, mil 30 aastat tagasi kogunes Põhiseaduslik Assamblee, mis oli Eesti uue põhiseaduse koostamiseks loodud esinduskogu, mille moodustasid 20. augustil 1991 Eesti Komitee ja Eesti Vabariigi Ülemnõukogu.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: