Hirm karantiininõude ees tõi Läti piiripoodide parklad Eesti autosid täis

Foto: Anna Aurelia Minev/ERR

Hirm, et Läti valitsus kehtestab Eestist pärit reisijatele karantiinikohustuse, tõi piiriäärsetesse alkoholipoodidesse eestimaalastest ostjaid tavapärasest rohkem. Kaupluste suured parklad olid Eesti autosid täis.

Alkoholipoodi külastanud Koit rääkis "Aktuaalsele kaamerale", et tegelikult tuli tema Lätti gaasi järele. "Tegelikult ma tulin gaasi järgi, propaani, vahetama balloone. Tont teab, millal jälle saab. Eestis neid enam ei vahetata, aga gaas on ka tükk maad odavam, tehakse süüa veel gaasi peal, kulub ära. Aga siis need teised asjad. Need on niisama, täiteks, et saaks ikka koorma peale," sõnas ta.

Kauplusekülastaja sõnul on eestlaste huvi Lätis müüdava alkoholi järgi suur. "Eestlased ikka ei saa ilma Läti alkoholita. Terve plats on täis Eesti ja mõned on ka Soome numbriga autod. Kui juba tullakse, põhjuse peab ju leidma. Kes tuleb lastega ekskursioonile, kes muidu vaatama, Siguldasse. Ja tagasiteel, ega niisama ei saa mööda sõita, kui sõuke tee äärde on ehitatud," märkis ta.

Ainaži SuperAlko kaupluse juhataja Jolanta Branta sõnul ongi eestlased kaupluse peamised kliendid.

"Praegu, pärast augusti teist nädalat, kui Soome kliendid läksid kooli ja enam ei tule poodi, nüüd on meil ainult eestlased ja leedulasi on ka rohkem kui tavaliselt ja need inimesed, kellel on puhkus," sõnas Branta.

Poe klient Tarmo astus kauplusest läbi Lätist töölt Eestisse tagasi sõites. Tema sõnul on poes lisaks eestlastele ka soomlasi ja lätlasi ning parkimas oli ka üks Saksa numbrimärgiga auto. "See on rahvusvaheline värk, juues on kõik võrdsed. Aga eestlasi on kõige rohkem. Aga loomulikult, sest ta on otse eestlaste ukseläve taga," märkis ta.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: