Koroonaviirusega nakatunute arv on maailmas jõudmas 26,5 miljonini

Koroonaviirusega nakatunute arv maailmas on Johns Hopkinsi Ülikooli andmetel jõudmas 26,5 miljonini. Surnuid on ligi 870 000.

Indias tuvastati viimase ööpäevaga enam kui 80 000 uut koroonaviirusega nakatunut, suri pisut rohkem kui 1000. Augustis tegi India maailmarekordi, vaid kuu aja lisandus kaks miljonit uut nakatumisjuhtu.

Täna on India koroonatabelites kolmandal kohal USA ja Brasiilia järel. USA-s on nakatunuid veidi üle kuue miljoni, Brasiilias ja Indias mõlemis nelja miljoni ringis.

Rekorditest hoolimata on India asunud koroonapiiranguid leevendama. Lubatud on kuni 100 inimesega kogunemised. Esmaspäeval avatakse metrood.

Neljandal kohal on koroonatabelis Venemaa veidi enama kui miljoni nakatunuga.

Moskva linnapea Sergei Sobjanini sõnul ollakse valmis massiliseks vaktsineerimiseks. Linnapea sõnul on ta ise juba vaktsineeritud ja tunneb ennast väga hästi.

Venelaste vaktsiini nimeks on Sputnik ja see nimi on laenatud maailma esimeselt sateliidilt, mille tootis Nõukogude Liit.

Ükski teine riik maailmas, USA India, Brasiilia ja Venemaa kõrval, miljoni koroonahaige latti ametlikult ületanud ei ole.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: