EL-i terviseministrid: karantiin tuleks lühendada 14 päevalt 10-le

Jens Spahn.
Jens Spahn. Autor/allikas: SCANPIX/EPA/HAYOUNG JEON

Euroopa Liidu tervishoiuministrid leiavad, et kui inimene naaseb riskipiirkonnast, ei peaks ta olema kohustuslikus karantiinis 14 päeva, vaid kümme, teatas Saksa avalik-õiguslik ringhääling ARD.

Saksa tervishoiuminister Jens Spahn ütles, et EL-i tervishoiuministrid jõudsid pärast videokonverentsi ühisele seisukohale, et riskipiirkondadest tulevate reisijate karantiini tuleks lühendada ja et see peaks kestma vähemalt kümme päeva.

Kas karantiini saab negatiivse koroonatesti korral lühendada viiele päevale, on veel vaidluse koht. Tervishoiuministreid ajendas muutusi heaks kiitma asjaolu, et sisuliselt on kogu Euroopa muutunud riskipiirkonnaks.

Spahni sõnul on üsna tõenäoline, et Saksamaa läheb üle kümnepäevasele karantiinile ning kui riskiriigist tulles tehtav koroonatest on negatiivne, lühendatakse karantiini viiele päevale.

Saksamaa juhtiv viroloog Christian Drosten lisas oma podcastis, et nakkusohtlik aeg algab kaks päeva enne sümptomite avaldumist ja realistlikult hinnates lõppeb neli-viis päeva pärast sümptomite avaldumist. Seetõttu on Drosteni sõnul 14 päeva pikkune karantiin asjakohatu.

Toimetaja: Urmet Kook

Allikas: ARD

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: