Ööpäevaga lisandus 22 koroonahaiget, nakatumisnäitaja 20,62

{{1599636600000 | amCalendar}}
$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Koroonatestimine lennujaamas Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Möödunud ööpäevaga lisandus 22 uut koroonahaiget, Eesti haigestumusnäitaja 100 000 elaniku kohta on 20,62. Haigestunute seas on ka üks Rally Estonia pealtvaataja.

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 1 838 haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast testi, millest 22 testi tulemus osutus positiivseks.

Haiglaravil on seitse inimest, neist juhitaval hingamisel üks.

Uutest haigusjuhtudest 11 registreeriti Harjumaal, neli Ida-Virumaal, kaks Võrumaal, üks Tartumaal, üks Viljandimaal. Kolmel juhul on haigestunu elukoha aadress registreerimata.

Harjumaale (kõik Tallinna) ööpäevaga lisandunud 11 haigusjuhust on kahel juhul tegemist varasema nakatunu lähikontaktsetega ja ühel juhul nakatuti sünnipäeval. Ülejäänud nakatumiste asjaolud on hetkel veel täpsustamisel.

Tallinnas on 100 000 elaniku kohta 31,5 COVID-19 haigusjuhtu.

Pooled haigestunud lähikontaktsete ringist

Terviseameti Põhja regiooni juht Ester Öpik ütles, et iga päev on vähemalt pooled uued haigestunud need, kes on terviseametis juba lähikontaktsetena jälgimisel.

"Hingame kergendunult, sest ta on küll haigestunud, aga ta pole ringi liikunud," kostis Öpik selliste juhtumite kohta.

See tähendab, et neile on juba kehtinud eneseisolatsiooni nõue ja kui nad sellest kinni on pidanud, võib see aidata kolde levimist piirata.

Terviseameti Põhja regionaalosakonna jälgimisel on kuus aktiivset kollet, millest Nõmme Kalju koldega on seotud 15 inimest, 21. augusti Viimsepäeva katedraali klubiürituse (Ülemiste City) koldega kümme, Gourmet Coffee koldega 11, muusika koldega kuus ning saunapeo koldega seitse nakatumist. Töökohal haigestumise koldega on kokku seotud kaheksa haigusjuhtu.

Kokku on seoses koroonaviiruse levikuga terviseameti põhja regionaalosakonna jälgimisel 885 inimest, kellest 165 on haigestunud.

Ida-Virumaale lisandus  neli uut juhtu, neist üks Narva linna. Ühel juhul toodi haigus sisse Venemaalt, ühel juhul on tegemist nakatumisega töökohal, kahel juhul on nakatumise asjaolud veel täpsustamisel. Kokku on Ida regioonis viis aktiivset kollet, millest suurim on 56 haigestunuga (neist 31 on töötajad ja 25 töötajate lähikontaktsed) Estonia kaevanduse kolle. Jõhvi Keldri koldega on seotud 15, Ühendkuningriigist sissetoodud koroonaviiruse koldega 15, Ojamaa kaevanduse koldega üheksa ning Viru vangla koldega viis haigusjuhtu (kolm töötajat ja kaks töötaja pereliiget). Ida regionaalosakonna jälgimisel on 425 inimest, kellest 64 on haigestunud.

Haigestus üks Rally Estonia pealtvaataja

Lõuna regiooni nelja uue positiivse puhul on tegemist varasemate haigete lähikontaktsetega. Haigestunud on üks Rally Estoniat külastanud pealtvaataja. Inimene oli väga hoolas, kandis maski, kasutas HOIA äppi ja kui enesetunne halvenes, lahkus viivitamatult rallilt.

Sellest hoolimata palub terviseamet RP6 passide omanikel, kes osalesid SS1 (Tartu vald), SS3 (Karste), SS10 (Kääriku) ja SS14 (Nõuni) katsetel, oma tervist jälgida ning haigusnähtude tekkimisel pöörduda perearsti poole.

Kokku on kolmapäeva hommikuse seisuga Lõuna regioonis kolm kollet – perekondlik nakatumine (kuus inimest), Võru sünnipäev (16 inimest, kellest üks on Lääne regionaalosakonna jälgimisel) ja Itaalia reisi kolle (üheksa haigestunut, neli neist on Lääne regionaalosakonna jälgimisel). Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on koroonaviirusega seoses 285 inimest, kellest 33 on haigestunud.

Lääne regionaalosakonnas on jälgimisel 23 inimest, kellest kaheksa on haigestunud.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 20,62. Eestis on koroonaviirus nõudnud 64 inimese elu.

Toimetaja: Urmet Kook, Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: