Reform võib tuua TÜ kliinikumi juhtidele tähtajalised lepingud

Tartu ülikooli kliinikum
Tartu ülikooli kliinikum Autor/allikas: Aili Vahtla/ERR

Hoolimata juhi vahetusest ei ole Tartu Ülikooli (TÜ) Kliinikum loobunud reformist, mis tooks kliinikumi juhtidele tähtajalised lepingud, kirjutab Postimees.

Reformi ette valmistava töörühma juht Kristjan Vassil rääkis ajalehele, et peab võimalikuks, et reformiga saab algust teha tänavu detsembris.

Plaanitav juhtimis- ja struktuurireform tähendab, et enam ei oleks võimalik mitmel positsioonil korraga suure koormusega töötada, ja kaotataks tähtajatud lepingud, mille tõttu võivad kliinikute juhid mõnel juhul liiga kaua ametis olla.

Juhtimisreformi praegust tööversiooni ei soostunud Vassil kommenteerima enne, kui seda pole tutvustatud kliinikumi töötajatele, küll aga kinnitas ta, et ettepanek luua kliinikute juhtidele tähtajalised lepingud tehakse.

Ka oktoobrist ametisse asuv uus juhatuse esimees Priit Perens ei soovinud Postimehele enne kliinikumis ametisse asumist oma tulevikuvisiooni kommenteerida.

Nõukogu vabastas eelmise juhatuse esimehe Priit Eelmäe ametist märtsi lõpus, millega sisuliselt rahuldati kliinikute juhtide nõudmine Eelmäe ametist tagandada.

Allikas: BNS / Postimees

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: