Lätis tapeti tuntud advokaat

Läti politsei.
Läti politsei. Autor/allikas: Läti politsei/Facebook

Lätis tapeti ööl vastu pühapäeva tuntud advokaat Pavel Rebenoks.

Advokaat oli tapetud oma eramus, vahendab Läti ringhääling LSM.lv portaali pietiek.com. Portaali andmeil oli tapmisel kasutatud "jõhkrat füüsilist vägivalda", ilma tulirelva kasutamata. Portaali väitel võib tema tapmise motiiviks olla poliitika või majandus.

Tapmine toimus ainult kaks päeva enne seda, kui 22. septembril tuleb kokku etevõtte Olainfarm aktsionäride koosolek, millel peetakse võimalikuks võimuvahetust firmas. Rebenoks esindas vaidlustes ühe osapoole huve.

Olainfarmi endist omanikku, praeguseks surnud Valerija Maligina leeri esindav Signe Baldere-Sildedze oli viimastel päevadel eriti teravalt Rebenoksi kui vastasleeri esindaja vastu sõna võtnud, märkis pietiek.com.

Rebenoks, kes juhtis 2008. aastast saadik advokaadibürood Rebenoks & Wilders, töötas kunagi endise majandusministri Ralf Nemiro nõunikuna ja Riia vabasadama asejuhina, kuid pidi poliitiliste konkurentide nõudmiste tõttu tagasi astuma.

Rebenoksi kolleeg, advokaat Martinš Kriekis andis sotsiaalmeedia võrgustikus Twitter teada, et paneb välja 20 000 eurose preemia sellele, kes aitab leida mõrva täideviijad ja tellijad.

See on juba teine laia avalikku tähelepanu saav tapmine Lätis viimase kahe aasta jooksul. 2018. aasta 30. mail tapeti Riias Mežaparki rajoonis pankrotihaldur Martinš Bunkus, tõdes LSM.lv.

Läti siseminister: Rebenoksi mõrva lahendamine on prioriteet

Rebenoksi mõrva lahendamine saab olema politsei kõrgeim prioriteet ja tähtis on, et 1990. aastate kuritegeliku allilma meetodid Lätis ei naaseks, ütles siseminister Sandis Girgens pühapäeval BNS-ile pärast teadaannet advokaadi tapmisest. 

Politsei kohustus on lahendada see kuritegu nii kiiresti, kui võimalik ja samal ajal testib see Läti siseministeeriumi professionaalsust, rõhutas ta. 

Minister tuletas meelde, et tegemist on kolmanda Lätis tapetud advokaadiga viimase paari aasta jooksul. Ainult Uldis Berzinsi mõrv on praeguse seisuga lahendatud. Martinš Bunkusi tapmine lahendust pole leidnud, ütles ta. 

Siseminister väljendas oma sügavat kaastunnet Rebenoksi perekonnale ja sõpradele. 

Minister juhtis ka tähelepanu vajadusele suurendada politsei ja siseministeeriumi töö kvaliteeti ajal, mil majandus on raskes seisus. "See on loomulik, et majanduslanguse ajal kuritegevus kasvab," ütles Girgens.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: