ERR Lätis: minister pole rahul avalik-õigusliku televisiooni uute juhtidega

Foto: ERR

Läti avalik-õiguslik televisioon sai neljapäeval uued juhid, kuid justiitsministrist Uue Konservatiivse Partei esimees Janis Bordans palub seimi komisjoni see otsus tühistada, sest mõlemal uuel juhatuse liikmel puudub meediatöö kogemus.

Läti elektroonilise meedia nõukogu vallandas läinud aasta viimasel tööpäeval Läti televisooni juhatuse esimehe ja ühe juhatuse liikme, heites neile ette maksumaksjate raha ebaotstarbekat kasutamist, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Neljapäeval lõppenud konkursi järel selgus, et Läti Televisiooni uus juht on üldsusele seni vähe tuntud ärikonsultant, lektor ja ravimifirma Olainfarm turu-uuringute analüütik Einars Giels. Ta on lubanud muuta sisemise töökorralduse tõhusamaks ja juttu on olnud ka sellest, et venekeelset programmi võiks edastada tõlkerobotite vahendusel.

"Peamine, kes töös saab aidata, on meeskond. Kui kogu meeskond mõistab ühist eesmärki, siis suudame selleni ka jõuda. See on peamine," ütles Giels.

Läti televisiooni uus digiplatvormide ja sisu juht peaks aga olema eestlastelegi tuttav - Läti laulu- ja tantsupeo tegevjuht Eva Juhnevica, kes enne seda vedas Jurmala linna turundustööd.

"Läti televisioonis töötavad professionaalid. Juhtkonna ülesanne on tegelda strateegiliste küsimustega," sõnas Juhnevica.

Kolmas juhatuse liige, finantsjuht Ivars Priede jätkab oma ametis.

Läti justiitsminister Janis Bordans leiab, et elektroonilise meedia nõukogu otsus tuleb tühistada, sest tema hinnangul vajab Läti kvaliteetset avalik-õiguslikku meediat, mida ei suuda juhtida need, kes pole selles valdkonnas varem töötanud ja kelle selja taga võib hoomata poliitilist tausta.

"Einars Giels veenis konkursi komisjoni oma juhtimisvõimete, kompetentsuse ja teadmistega," põhjendas Läti rahvusliku elektroonilise meedia nõukogu liige Aurelija Ieva Druviete valikut.

Uus juhtkond asub ametisse aprilli keskel.

Kuigi Läti uus koalitsioon ja ka president on öelnud, et avalik-õiguslikku meediat tuleb tugevdada ja et see on oluline ka riigi julgeolekule, pole selge, kas televisioon ja raadio jätkavad tulevikuski eraldi nagu praegu ja kuidas tagatakse nende sõltumatu juhtimine.

Alles hiljuti oli rahanappuse tõttu päevakorral Läti rahvusringhäälingu ühise portaali inglis- ja venekeelse osa sulgemine. Samas on Lätis nii avalik-õiguslikus televisioonis kui ka raadios lubatud reklaam.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: