Apteekidest leiab jätkuvalt ka tolmumaske

Foto: Merilin Pärli/ERR

Koroonaviiruse levides on inimesed hakanud taas rohkem kaitsemaske ostma. Ent valik ja hinnad on erinevad ning meditsiiniliste maskide kõrval on jätkuvalt müügil ka kehvema kaitsega tavalised ühekordsed maskid ehk nn tolmumaskid.

Kaitsemaskid jagunevad laias laastus kolmeks: kirurgilised, meditsiinilised ja tolmumaskid. Millist aga koroona kaitseks eelistada?

"Maskid jaotuvad vastavalt filtreerimisvõimele. On FFP-2 kaitsemärgisega maskid, need filtreerivad õhust 95 protsenti peenematest osakestest, mille suurus on 0,3 mikromeetrit ja enam," tutvustas Apotheka proviisor Marita Klaasen meditsiinilisi maske.

"FFP3 kaitsemärgisega maskid filtreerivad õhust peeneid osakesi kuni 99 protsenti. Ja neid kahte tüüpi maske võib kanda kuni kaheksa tundi," selgitas Klaasen kirurgiliste maskide kohta.

Kasvanud nõudluse tõttu aga neid kõige tõhusamaid maske praegu müügilt ei leia.

Küll aga müüakse jätkuvalt niinimetatud tolmumaske, mis vastavad kaitsemärgisele FFP-1 ja peavad kinni kuni 80 protsenti peentest osakestest.

"Tavalised ühekordsed maskid samamoodi ju mingil määral vähendavad nakatumist, aga ikkagi need meditsiinilised maskid kaitsevad rohkem," tunnistas Klaasen.

Südameapteegi e-poest leiab müügilt kahed maskid, millest ühedki pole meditsiinilised ning on mõeldud vaid lühiajaliseks kandmiseks.

"Maskide pakkumine erineb apteegiti. Valikus on erinevad meditsiinilised maskid, mille kaitsetase on olenevalt maskist vähemalt 95 kuni 98 protsenti," kommenteeris Benu frantsiisijuht Rainer Kaseväli.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: